Druga połowa roku to dla branży budowlanej i inwestorów dobry okres na planowanie rozwoju, zapoznawanie się z nowymi technologiami i rozwiązaniami, nawiązywanie kontaktów. Okazją do takich działań, a także wymiany doświadczeń i prezentacji własnych osiągnięć, są różnorodne imprezy branżowe - targi, szkolenia i konferencje

Data dodania: 2017-10-04

Wyświetleń: 834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Targi, konferencje i inne wydarzenia branży budowlanej w Małopolsce w końcu 2017 roku.

Jesienią odbywają się liczne wydarzenia, przeznaczone zarówno dla specjalistów z wąskich dziedzin jak i imprezy dla szerszej publiczności.

W Krakowie i całym regionie Małopolski do końca 2017 roku odbędzie się kilka imprez o charakterze targów, seminariów lub konferencji, mogących zainteresować przedsiębiorców i specjalistów związanych z szeroko pojętą branżą budowlaną. Co ważne, uczestnicy tych imprez, zwłaszcza wydarzeń o specjalistycznym profilu, pochodzą często spoza lokalnego rynku i niejednokrotnie prezentują ofertę i usługi o innowacyjnym charakterze.

Jeszcze we wrześniu, w dniach 17-22.09 odbędzie się w Krynicy 63. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB. Współorganizatorem tego wydarzenia jest też Instytut Techniki Budowlanej. Poruszane będą między innymi zagadnienia dotyczące budownictwa hydrotechnicznego i ogólnego, fizyki budowli, geotechniki, inżynierii komunikacyjnej i materiałowej a także aspekty środowiskowe i społeczne.

Również we wrześniu, 27.09., w Krakowie będzie miała miejsce specjalistyczna konferencja „Garaże i Parkingi Podziemne i Naziemne” poświęcona projektowaniu i realizacji budynków wielokondygnacyjnych z częścią biurowo-handlową i garażem podziemnym. Jej tematyka obejmuje między innymi kwestie związane z systemami detekcji gazów w parkingach podziemnych i ochroną przeciwpożarową, kontrolę dostępu oraz platformowe i wielopoziomowe systemy parkingowe. 

Relatywnie wąskiej tematyce poświęcone będzie odbywające się w dniach  19-21 października 2017 r. w Zakopanem cykliczne Seminarium "Ochrona Przeciwpożarowa w Budownictwie". Adresowane jest przede wszystkim do projektantów, architektów a także rzeczoznawców i inspektorów ochrony przeciwpożarowej.

W dniach 8-9 listopada 2017 w Zakopanem odbędzie się  VII Konferencja Geoinżynieria w Budownictwie, której przewodnim tematem będą Kondygnacje Podziemne w Zabudowie Miejskiej.

Targami o mocno wyspecjalizowanym profilu są Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION 2017, odbywające się w dniach 11-12 listopada 2017 w Krakowie, poświęcone między innymi izolacjom cieplnym i akustycznym, hydroizolacji, zabezpieczeniom przeciwpożarowym i antykorozyjnym oraz związanym z nimi wyposażeniem montażowym i pomiarowym. Na targach prezentowana jest również odzież ochronna i BHP, usługi, organizacje i wydawnictwa branżowe.

Nowoczesne materiały, techniki i technologie we współczesnym budownictwie będą przedmiotem III konferencji TECH-BUD 2017 w dniach 15 -17 listopada 2017 r. Ta odbywająca się w Krakowie impreza organizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Małopolski będzie mieć charakter naukowo-techniczny. Poruszane będą przede wszystkim kwestie materiałów i technologii a także zagadnienia obejmujące nowoczesne metody projektowania, wykonawstwa i zarządzania w budownictwie, zagadnienia energetyczne i klimatyczne oraz odnoszące się do gospodarki przestrzennej w nowoczesnym budownictwie.

Kolejnym wydarzeniem o naukowo - warsztatowym charakterze, odbywającym się w Krakowie będzie III Międzynarodowa Konferencja Innovative Buildings „InBuild" w dniach 20 -22 listopada 2017. Celem konferencji jest wymiana wiedzy w zakresie energooszczędności, doświadczeń związanych z nowoczesnym budownictwem oraz nawiązywanie współpracy naukowej między ośrodkami badawczymi.

Dla szerokiej publiczności, w głównej mierze potencjalnych nabywców, adresowana jest 125. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań 2017 odbywająca się w dniach 25-26.11.2017 w centrum Chemobudowa w Krakowie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena