Każda kobieta kocha torebki. Szczególnie kopertówki są doceniane przez osoby płci pięknej, ponieważ są niezwykle eleganckie i dodają klasy. Nie zawsze jednak pasują one do wszystkich kreacji. Aby nie popełnić modowego faux pas warto dowiedzieć się na jakie okazje nadaje się ten rodzaj torebki a kiedy lepiej sięgnąć po coś innego.

Data dodania: 2017-07-27

Wyświetleń: 538

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kopertówka - co to takiego?

Okazje, na które można ją zakładać to jedno, ale warto wiedzieć również co to w ogóle jest. Torebka ta jest najczęściej malutka, elegancka i w kształcie koperty. Nie posiada paska, który można zarzucić przez ramię, ale często można nabyć model z paskiem z boku torebki, który służy do wygodniejszego trzymania jej. Jeśli jednak posiadamy kopertówkę bez niego to nosić ją należy w ręce albo pod pachą. Gdzie zakupić takie cudo?

Eleganckie przyjęcia

Kopertówka doskonale sprawdzi się do sukienek balowych oraz wieczorowych. Będzie świetną ozdobą i sprawi, że kobieta poczuje się wyjątkowo. Ponadto na weselach, studniówkach bądź balach nie potrzebujemy zbyt wielu rzeczy mieć ze sobą, dlatego właśnie kopertówka będzie odpowiednim rodzajem torebki.

Wyjścia służbowe

Nada się w sam raz, ponieważ to właśnie wtedy należy być ubranych schludnie, elegancko i z klasą. Żadna inna torebka nie podkreśli tak dobrego gustu kobiety jak właśnie odpowiednio dobrana kopertówka.

Praca w biurze

Zwykła kopertówka może być w tym przypadku niepraktyczna. Warto jednak rozejrzeć się za rodzajem tej torebki w rozmiarze XL, gdzie zmieścimy spokojnie dokumenty w formacie A4. Zyskamy tym samym miejsce i wartość funkcjonalną wybranej przez nas kopertówki a co za tym idzie - będzie ona idealną propozycją do codziennego, biurowego outfit-u.

Spacer

Kopertówka na spacerze? To zależy z kim i w jakim celu się wybieramy. Jeżeli ma być to randka bądź eleganckie spotkanie ze znajomymi - jak najbardziej można wziąć ze sobą kopertówkę i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. W przypadku kiedy jednak idziemy na pospacerować z dzieckiem to zdecydowanie przyda nam się większa torba i najlepiej z paskiem, aby była wygodna.

Uprawianie sportu

To zdecydowanie nie jest okazja, na którą można zabrać ze sobą kopertówkę. Po pierwsze - zdecydowanie nie pasuje do sportowego stroju. Po drugie - na pewno nie będzie wygodnie biegać, skakać czy rozciągać się z torebeczką pod pachą bądź w ręce. Mało tego, do uprawiania sportu najlepiej w ogóle zrezygnować z torebki a zaopatrzyć się w niewielki, lekki plecaczek bądź nerkę.

Wielu osobom kopertówka kojarzy się z większą portmonetką. Właściwie jest to bliskie prawdy, chyba że mowa o tych torebkach w rodzaju XL. Nie każda okazja jest dobra, aby ją wybrać jako dodatek do stroju, jednak kiedy już się taka zdarzy to kopertówka wygląda rewelacyjnie i dodaje bardzo dużo klasy. 

Licencja: Creative Commons