Każdy element naszego ubioru w pewien sposób świadczy o naszym charakterze i stylu bycia. Podobnie jest z torebką. Wielu projektantów twierdzi, iż to torebka ubiera kobietę.

Data dodania: 2016-08-09

Wyświetleń: 815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 I jest w tym sporo racji, gdyż torebka - podobnie jak ubiór bądź perfumy - odzwierciedla kobiecy temperament. Obserwacja damskich torebek może przynieść wiele wniosków. 

Wielu obserwatorów twierdzi, iż rodzaj torebki może świadczyć o podejściu kobiety do zachowywania porządku. Kobieta lubiąca porządek kupuje torebkę z wieloma przegródkami, w której może rozłożyć rzeczy w uporządkowany sposób. Jeżeli podoba jej się torebka z jedną komorą, to najprawdopodobniej dokupi szereg kosmetyczek, pełniących funkcje przegródek. Ten typ kobiety nie nosi zbyt wielu rzeczy w torebce, a jedynie te najbardziej potrzebne. Natomiast bałaganiara najczęściej kupuje dużą torebkę z jedną komorą, do której wrzuca wszystkie - nawet niepotrzebne - przedmioty.

Znalezienie czegokolwiek w tym worku bez dna wymaga wysypania całej zawartości. Pośrodku tych dwóch typów plasuje się kobieta, która wprawdzie ma przepełnioną torebkę, ale za każdym razem wyciąga potrzebny przedmiot pewnym ruchem, bez konieczności opróżniania torebki.

Charakter kobiety uwidacznia się też w rodzaju noszonej torebki. Cóż można powiedzieć o kobiecie, która w jednej ręce niesie mikroskopijną torebkę, a w drugiej dodatkową siatkę na zakupy?

Podobno jest to kobieta mało kreatywna, niewybiegająca myślami w przyszłość. Analogicznie - posiadaczka torebki w dużym rozmiarze, w której mieści się niezliczona ilość rzeczy, to osoba rozsądna i przygotowana na wszelkie wydarzenia.

Natomiast torby kolorowe, wzorzyste, z daleka rzucające się w oczy oraz torebki ręcznie robione mają dowodzić tego, iż ich właścicielki to osoby kreatywne i z ogromną wyobraźnią. Torebki skórzane natomiast mają symbolizować kobiety silne i emanujące autorytetem.

A co można powiedzie o kobietach posiadających kilkanaście różnych torebek? Chyba to, iż są niekonsekwentne i niesprecyzowane. A ponieważ większość pań posiada więcej niż jedną torebkę, to doskonale sprawdza się powiedzenie, iż kobieta zmienną jest. Dlatego takie charakterystyki kobiet należy traktować z pewnym przymrużeniem oka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena