Ponad połowa Polaków jest zadłużona a tendencja ta idzie cały czas w górę. Przyczyną jest nagła choroba, upadłość firmy i wiele innych problemów życia codziennego. Czy jest szansa żeby wyjść ze spirali długu? Gdzie szukać pomocy?

Data dodania: 2017-08-17

Wyświetleń: 846

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wyjść z długów?

Pytając osoby z problemami finansowymi jak widzą wyjście z zadłużenia większość z nich odpowie iż trzeba załatwić większy kredyt na spłatę długów. Wskazuje to tylko, iż nie nauczyło ich nic to, że już wcześniej brali kredyty na spłatę pożyczek, a tym samym wpędzili się w spiralę zadłużeń. Pożyczki kosztują nie mało ich koszty sumują się tworząc kwotę którą trzeba oddać, choć nie widziało się jej na oczy. Oczywiście konsolidacja kredytów często jest opłacalna. Przykładowo posiadanie kilku chwilówek jest znacznie droższe niż jednego kredytu. I wówczas skonsolidowanie tych chwilówek pozwala na pozbycie się balastu kilku rat i spłacanie jednego kredytu jedną ratą. Niestety większość osób podchodzi do konsoliacji dość beztrosko kierując się życiowym credo iż jakoś to będzie. To droga do nikąd jeśli dłużnik nie był w stanie do tej pory spłacać swoich kredytów to czemu teraz nagle będzie płacił ratę kredytu konsolidacyjnego? 

Oddłużenie poprzez dalsze zadłużanie jest sprzecznością. Rozpoczęcie pomocy zadłużonym rozpocząć należy od dokładnego zbadania źródła problemów. Warto zwrócić się do kancelarii prawnej mającej doświadczenie w tym zakresie, gdyż może ona nam skutecznie pomóc. Przygotowując się do spotkania z adwokatem zainteresowany powinien przjrzeć i przygotować wszystkie dokumenty, z których druga strona mogłaby wywnioskować wpomniany dług. Często okazuje się, że zawarte umowy zawierają rażące uchybienia na które można powołać się w obronie przed sądem. Kolejnym etapem są negocjacje z wierzycielem. Tutaj szczególnie potrzebna jest pomoc prawnika. Poprzez zawarcie ugody można wynegocjować umorzenie części negatywnych skutków, które powstały na skutek zadłużenia. Na proces oddłużeniowy składa się: prowadzenie przez kancelarię negocjacji z wierzycielem, ochrona przed egzekucją, sprawdzenie zgodności z prawem działań podejmowanych przez komornika, porady prawne, próba ustalenia nowych warunków kredytowania lub spłaty zaległych zobowiązań przez umorzenie części długu czy anulowanie odsetek, reprezentowanie dłużnika przed sądem czy komornikiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena