Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia sie, jakie zabawki będą odpowiednie dla niemowlęcia. 

Data dodania: 2017-06-26

Wyświetleń: 426

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie rynek oferuje całą gamę produktów, które mają trafić w potrzeby dzieci na każdym etapie rozwoju, a jednym z nich i zdecydowanie godnym polecenia jest mata edukacyjna. Sprawdźmy, jakie korzyści będzie czerpać nasz niemowlaczek bawiąc się i spędzając czas na macie edukacyjnej.

1. Bezpieczeństwo podczas zabawy

Mata edukacyjna to przede wszystkim bezpieczne miejsce dla dziecka. Jest ona na tyle miękka, aby uchronić maluszka przed potłuczeniami podczas różnego rodzaju "wygibasów", a jednocześnie na tyle twarda, aby zapewnić dziecku swobodę poruszania się. 

2. Prawidłowa motoryka ciała

Mata edukacyna, zwłaszcza ta z pałąkiem, na którym zawieszone sa zabawki, doskonale rozwija ruchy niemowlaka, który kuszony kolorami, kształtami i dźwiększami chce ich dotknąć, przekręcić, co z kolei wymusza na nim ruchy sięgania, odginania, wyginanie czy obracania.

3. Stymulacja wszystkich bodźców

Niewątpliwą zaletą maty edukacyjnej jest fakt, iz doskonale wpływa ona na pobudzanie zmysłów. Zawieszki o różnorodnej fakturze, kształty i dźwięki, które wydają elementy  na pałąku nie tylko bawią, ale i dostarczają bodźców wzrokowych czy słuchowych.

4. sprawdzony gadżet w podróży

Mata edukacyjna to również świetne rozwiązanie na podróż z niemowlakiem. Można jej używać zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu, na przykład podczas wycieczki za miasto, gdy mamy w planie zorganizować rodzinny piknik. Zaletą maty w podróży jest również fakt, iż zapewnia ona dziecku nie tylko kącik do zabawy, ale również bezpieczne i znajome miejsce odpoczynku, co z pewnością uchroni go przed stresem związanym z przebywaniem w obcym miejscu.

Na koniec warto wspomnieć, iz mata edukacyjna to również świetny pomysł na prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Ten rodzaj gadżetu z pewnością trafi w gusta każdego maluszka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena