Posiadanie dzieci wiąże się nierozerwalnie z troską o ich dobro. Dlatego też rodzice starają się dbać o rozwój swoich maluchów. 

Data dodania: 2017-06-23

Wyświetleń: 409

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zadbać o rozwój dziecka od najmłodszych lat?

Jednym z głównych czynników, które pomagają dzieciom rozwijać się jest zabawa. To dzięki niej dzieci poznają świat i uczą się nowych umiejętności. Na rynku na szczęście dostępne są obecnie różnego rodzaju zabawki edukacyjne, które w tym pomagają. Są to zarówno zabawki dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze pierwszzego roku życia, jak i dla dwulatka czy pięciolatka.

Zabawki idealne dla małych dzieci

W przypadku dzieci w wieku kilku miesięcy należy sięgać po zabawki, które dostarczają maluchowi także dodatkowych informacji o świecie. To właśnie za ich pomocą dochodzi do wyostrzenia się zmysłów czy zwiększonej kontroli nad własnym ciałem. Dzięki temu dziecko nie tylko czerpie radość z zabawy, ale i przy okazji poznaje świat.

Do takich zabawek na pewno należą książeczki z odgłosami zwierząt czy zabawkowe pluszaki. Jednak podczas zakupu warto sprawdzić z jakiego materiału zostały one wykonane. Poza tym wszystkie zabawki muszą też posiadać odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Małe dzieci, do ukończenia pierwszego roku życia, nie mogą mieć do czynienia z przedmiotami ostrymi. 

Zabawki rozwijające kreatywność


W momencie kiedy dzieci zaczynają chodzić i jego ciekawość świata rośnie, warto pomyśleć już o zakupie zabawek rozwijających kreatywność. Nie tylko sprawiają one frajdę, ale jednocześnie wymagają zaangażowania ze strony dziecka. Do tej grupy zalicza się układanki wszelkiego rodzaju, puzzle, a także zestawy z plasteliny czy modeliny. Wszystkie te zabawki przyczyniają się do poprawy zdolności manualnych. Oczywiście i one muszą być w pełni bezpieczne dla zdrowia, bo dzieci lubią eksperymentować.

Dlatego nie mogą być za małe, bo wówczas zawsze istnieje ryzyko połknięcia niewielkich elementów. Na jeszcze więcej można sobie pozwolić w przypadku nieco starszych dzieci np. przedszkolaków. Maluchy w tym wieku rozumieją już więcej i można od nich także więcej wymagać. W tym wieku dobrze sprawdzają się np. klocki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena