Podobno uśmiech dziecka wart jest więcej niż diament, jednak nie wszystkie dzieci potrafią okazywać radość. W świecie ogarniętym wojną i zniszczeniem uśmiech to bardzo rzadkie zjawisko. Możemy to jednak zmienić.

Data dodania: 2013-09-16

Wyświetleń: 1753

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mały gest, duży efekt.

Świat radości, zabawy i niczym nie zmąconej przyjemności, tak powinien wyglądać świat każdego dziecka, które przychodzi na ten świat. Powinien, bo wszyscy dobrze wiemy, że nie wygląda i są raczej nieduże szanse na to, żeby szybko dokonała się jakakolwiek znacząca zmiana w tym zakresie.

 

Wyniszczające ludzi konflikty i wojny zawsze zbierały okrutne żniwo w ludności cywilnej oraz co gorsza w dzieciach, które na dobra sprawę nie zdawały sobie nawet sprawy z tego, co się wokół nich działo. Na świecie jest pełno zła i niesprawiedliwości z którymi ciężko jest się uporać jednak w odpowiedzi na taki obrót spraw w państwach, które radzą sobie o wiele lepiej i nie są wyniszczane nieustannymi wojnami powstają fundacje i instytucje, które starają się wprowadzić choć trochę spokoju i uśmiechu na twarze dzieci, które tyle szczęścia nie miały. Pomagać można na wiele sposobów, jedni wysyłają żywność, pomoc medyczną czy otwierają schroniska czy szkoły dla dzieci, jednak nawet tak niewielkie dary jak zabawki dla dzieci mogą mieć ogromny wpływ na życie maluchów w krajach trzeciego świata. Wiedza, pożywienie, zdrowie to oczywiście priorytety w takich działaniach, jednak nie można zapominać, że dzieci niezależnie od tego, gdzie się znajdują nie różnią się wcale od siebie i na każdej małej twarzy pojawia się uśmiech po otrzymaniu nawet drobnej zabawki.

 

W krajach rozwiniętych, gdzie przemysł zabawkowy rozwija się niesłychanie dynamicznie, wiele dzieci posiada tyle różnych zabawek, że większą ich częścią wcale się nie bawią. Często też takie zabawki, obojętnie czy są to specjalne zabawki edukacyjne, lalki czy inne pluszaki trafiają po prostu na śmietnik. Jest to ogromna strata, bowiem każdy drobiazg podarowany odpowiedniej fundacji mógłby sprawić wiele radości dzieciakom, którym uśmiech i zapomnienie o złu tego świata bardzo by się przydały. Uczmy się pomagać i zmieniać świat, w którym wszyscy żyjemy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena