Każdy absolwent szkoły samochodowej marzy o tym, by otworzyć własny biznes. Oczywiście kluczem do sukcesu jest właśnie wyuczony zawód, a co za tym idzie fach w ręku. Otwarciu swojego biznesu sprzyja także zwiększająca się liczba samochodów nie tylko osobowych, ale też ciężarowych na polskich drogach.

Data dodania: 2017-05-30

Wyświetleń: 2778

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otwieramy własny serwis samochodów ciężarowych – plusy i minusy biznesu

Jak każdy biznes, tak i warsztat samochodowy posiada swoje plusy i minusy. Przed rozpoczęciem prowadzenia własnej działalności musimy wiedzieć, na co powinniśmy być przygotowani oraz jakie korzyści możemy czerpać z własnego warsztatu.

Coraz częściej w telewizji możemy oglądać programy pokazujące codzienną pracę kierowców ciężarówek. Zawód ten staje się bardzo popularny, co skutkuje większą ilością samochodów ciężarowych na drogach i można także zauważyć większą liczbę firm spedycyjnych. Długotrwała eksploatacja samochodów ciężarowych sugeruje, że mogą w nich się zdarzać częściej usterki w porównaniu do samochodów osobowych. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest własny warsztat samochodowy.

Przed otwarciem własnego warsztatu musimy spełnić kilka warunków. Jak już wcześniej zostało wspomniane, w tym biznesie nieoceniona jest wiedza i doświadczenie. W związku z tym, warto zdobyć doświadczenie w renomowanym warsztacie, popracować i zdobywać umiejętności przez kilka lat, a dopiero potem otworzyć własny biznes.

Korzyści z własnego warsztatu

W przypadku warsztatu samochodowego nie musimy obawiać się ogromu formalności, ponieważ w tym biznesie sprawa jest ułatwiona. Otwarcie własnego warsztatu nie wiąże się z posiadaniem specjalnych licencji czy też pozwoleń. Drugim plusem jest fakt, że mamy dowolność w sposobie prowadzenia działalności. Do wyboru mamy każdą formę z wyjątkiem spółki partnerskiej. Zazwyczaj osoby decydujące się na własny warsztat, wybierają jednoosobową działalność gospodarczą.

Bardzo ważnym aspektem w tego rodzaju działalności jest lokalizacja. Najlepiej jeśli warsztat znajduje się przy ruchliwej drodze. Tylko w taki sposób możemy sobie zapewnić wielu klientów, a w związku z tym, zadowalające dochody.

Niewątpliwie plusem warsztatu jest także zdobycie autoryzacji. Wiąże się to ze spełnieniem określonych warunków, które stawia konkretna marka, ale podnosimy tym samym prestiż naszego warsztatu.

Własny warsztat – o czym należy pamiętać?

Mogłoby się wydawać, że wystarczy posiadać doświadczenie i założenie własnego warsztatu samochodowego będzie bardzo łatwe. Oczekujemy także, że już w pierwszych miesiącach będziemy zarabiać zadowalające kwoty. Musimy jednak pamiętać, że każdy biznes wymaga od nas bardzo precyzyjnego biznes planu oraz poświęcenia nie tylko własnego czasu, ale także pieniędzy.

W pierwszej kolejności, o czym już wyżej zostało wspomniane, musimy wybrać odpowiednią lokalizację. Najlepszym rozwiązaniem jest miejsce obok ruchliwej drogi i parkingu. Bardzo istotny jest także lokal – postarajmy się znaleźć pomieszczenie o dużej powierzchni, w którym będziemy mogli przechowywać niezbędne narzędzia oraz w którym znajdzie się miejsce na kilka stanowisk dla samochodów. Inną, ale równie ciekawą opcją, jest wybudowanie własnej hali, ale w tym przypadku musimy się liczyć z większymi kosztami i złożeniem dodatkowych dokumentów do odpowiedzialnych za to instytucji.

Pamiętajmy, że odpowiednio wyposażony warsztat, czyli taki, w którym będziemy mogli się podejmować większości napraw, wiąże się ze sporym nakładem finansowym. Podstawą naszego warsztatu powinien być profesjonalny sprzęt. Podnośniki samochodowe, testery diagnostyczne do samochodów ciężarowych lub podstawowe narzędzia jak prasa hydrauliczna i komplety kluczy – to tylko bardzo mały procent sprzętu, który powinien wchodzić w skład wyposażenia naszego warsztatu.

Nie możemy także zapominać o profesjonalnej obsłudze. Pracownicy z ogromnym doświadczeniem i kwalifikacjami mogą przyczynić się do sukcesu naszej firmy i zadowolenia klientów. To oczywiście się przekłada na duże zyski.

Otwarcie własnego warsztatu samochodów ciężarowych i nie tylko, może być świetnym pomysłem na biznes, trzeba jedynie spełnić kilka warunków. Trafna lokalizacja, profesjonalne wyposażenie warsztatu oraz obsługa na najwyższym poziomie – to absolutna podstawa do tego, by nasz warsztat mógł się pochwalić niesłabnącym zainteresowaniem kierowców.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena