Jeśli jesteś zadowolony ze swojej pracy, odpowiada Ci to co robisz, jakie dostajesz wynagrodzenie, z jakimi ludźmi pracujesz - to nie jest artykuł dla Ciebie. Jest on dla tych, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu zawodowym, niezależnie, czy jest to ich pierwsza, druga, czy ósma praca.

Data dodania: 2008-09-13

Wyświetleń: 4220

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad swoją karierą. Dopiero po kilku latach dochodzą oni do wniosku, że to co robią, nie jest tym czego oczekiwali.
Liczni przeżywają wiele miesięcy, a nawet lat nie będąc zadowolonymi z przebiegu swojej kariery zawodowej. Niektórzy idą w ślady swoich rodziców, bo tak jest prościej. I nie chodzi tu o protekcję, ale o przeświadczenie, że skoro było się z rodzicami przez tyle lat, to udało się także poznać ich pracę. A wiadomo, że łatwiej się zdecydować na coś co się zna (albo tak się tylko wydaje), niż coś zupełnie nowego. Właśnie przez takie podejście mnóstwo ludzi męczy się w pracy.
Dlatego przy planowaniu swojej kariery zawodowej, zastanów się, co lubisz, co sprawia Ci przyjemność i satysfakcję. Jak już to sobie uzmysłowisz, poszukaj takiej pracy, która da Ci radość i będziesz w niej dobry.
Nie myśl o swojej wymarzonej pracy jako o konkretnym stanowisku. To samo stanowisko w różnych miejscach może być zupełnie inaczej odbierane. Raczej skoncentruj się na swoich zainteresowaniach, zdolnościach i umiejętnościach. Zwykle ludzie lepiej odbierają swoja pracę, jeśli lubią to co robią.
Dobrze by było, gdybyś pomyślał, jaki rodzaj pracy by Ci odpowiadał. Jakie kluczowe warunki otaczające wymarzoną pracę powinny być spełnione, abyś czuł się dobrze. Te kluczowe warunki to zainteresowania, zarobki, lokalizacja, sposób pracy, wykonywane zadania, odpowiedzialność, stres, ryzyko, ludzie itp.
Im lepiej przemyślisz warunki swojej wymarzonej pracy, tym łatwiej będzie Ci ocenić, czy to już jest właśnie TA.
A gdy już ustalisz, czego szukasz, konieczne będzie przygotowanie dokumentów aplikacyjnych. Oczywiście możesz znaleźć szablon w Internecie, wpisać swoje dane i… zniknąć w gąszczu takich samych życiorysów, listów motywacyjnych i stracić szansę na znalezienie wymarzonej pracy.
Żeby zaistnieć na rynku pracy musisz się czymś wyróżnić, musisz stworzyć życiorys unikalny i intrygujący.
Nie wiesz jak to zrobić, bo przecież się urodziłeś, skończyłeś jakieś szkoły, pracowałeś to tu to tam, nic odkrywczego.
A jednak można stworzyć życiorys, który nie będzie sztampowy i doprowadzi Cię do Twojej wymarzonej pracy.
Zapraszam na darmowy kurs internetowy pt. „O co chodzi z tym CV”. Zapisz się www.eporadus.pl/kurs_CV.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena