Lubisz jeździć samochodem? Uczyń z tego swój zawód. Jak mówi chińskie przysłowie, jeżeli nauczysz się zarabiać na swojej pasji, nie przepracujesz ani jednego dnia. W tym przysłowiu jest wiele, prawdy. W tym artykule przedstawimy kilka inspiracji dotyczących zaczęcia pracy jako kierowca.

Data dodania: 2017-04-20

Wyświetleń: 479

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsza praca jako kierowca - co wybrać?

Taxi
Jednym z najprostszych sposobów na rozpoczęcie pracy w zawodzie kierowcy, jest zostanie taksówkarzem. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznych pojazdów. Wystarczy tylko sprawny samochód osobowy oraz trochę samozaparcia, by załatwić wszystkie potrzebne dokumenty, umożliwiające wykonywanie zawodu przewoźnika.

Busy i autobusy
Jeżeli od zawsze kręciły nas nieco większe samochody, warto rozważyć, zostanie kierowcą autobusu. Musimy być wtedy przygotowani na zdanie dodatkowej kategorii prawa jazdy oraz odbycie testów psychologicznych. Gdy już zdobędziemy wszystkie uprawnienia, będziemy mogli zasiąść za sterami wymarzonego autobusu. Musimy jednak pamiętać, że praca kierowcy autobusu wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością.

Ciężarówki i sprzęt specjalistyczny
Do dużych samochodów możemy zaliczyć również samochody ciężarowe. Również i w tym wypadku, będziemy zmuszeni na zdobycie dodatkowych uprawnień. Jednak gdy już nam się to uda, będziemy mogli prowadzić te wielkie maszyny transportowe. Zazwyczaj będziemy nimi transportować standardowe towary, które później znajdą się na sklepowych pólkach.

Transport HDS
Zdarza się jednak, że będziemy musieli przewozić również ładunki o dużo większych gabarytach. Umożliwia to transport HDS, czyli samochody ciężarowe w dźwig hydrauliczny. Jeżeli więc oprócz samego prowadzenia dużych maszyn chciałbyś robić jeszcze coś dodatkowego, transport HDS jest właśnie dla ciebie. Przy pomocy dźwigu, można umieszczać na naczepie ciężarówki, duże i ponadgabarytowe przedmioty, a później w równie łatwy sposób je wypakować.

Karetki i inne samochody służb specjalnych
Czy można jeździć szybko, legalnie a przy tym pomagać innym? Oczywiście, że tak. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj kierowca karetki. Jeżeli lubimy szybką jazdę i chcemy uprawiać ją legalnie, jest to zawód idealny dla nas. Jak w poprzednich przykładach, nie obejdzie się tu oczywiście od dodatkowych uprawnień, jakie musimy zdobyć. Gra jest jednak warta świeczki, ponieważ tego typu praca, z uwagi na to, że pomagamy w ten sposób ratować ludzkie życie, przynosi naprawdę wiele satysfakcji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena