Nie sztuką jest ogrzać dom. Sztuka jest ogrzać go w taki sposób, żeby faktycznie było w nim ciepło oraz żeby nie wydać na to fortuny. W tym artykule podpowiemy jak w mądry sposób zadbać o to, by w naszym domu było ciepło.

Data dodania: 2017-02-20

Wyświetleń: 720

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ociepl i ogrzej

Ocieplenie poddasza i ścian domu.
Zanim w ogóle zaczniemy zastanawiać się jakie źródło ciepła wybrać, musimy zadbać o bardzo ważną rzecz. Jest nią odpowiednie ocieplenie naszego domu. Jak wiemy z lekcji fizyki, ciepłe powietrze unosi się do góry. Logiczne jest więc, że najwięcej ciepła może uciec przez nasze poddasze. Ocieplenia poddasza oraz ścian naszego domu jest więc bardzo ważną kwestią. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekało z naszego domu, przez co rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe.


Czym ocieplić dom?
Tutaj mamy kilka sprawdzonych sposobów do wyboru. Najpopularniejsze z nich to pianka poliuratenowa, wełna mineralna oraz styropian. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, warto więc poczytać więcej na ich temat i dobrać taki, który najlepiej będzie spełniał nasze oczekiwania. Ocieplenie poddasza oraz ścian w domu to w dzisiejszych czasach stosunkowo prosta sprawa.

Źródła ogrzewania
Obecnie do jednych z najpopularniejszych źródeł ogrzewania są kotły. Możemy je podzielić na kilka rodzajów, jednak najczęściej stosowane są te na gaz oraz na paliwa stałe. Czym się od siebie różnią? Otóż kotły na gaz są dużo wygodniejsze w użyciu. Wystarczy zamontować kocioł w odpowiednim miejscu tak by miał on dostęp do źródła gazu i ustawić odpowiednią temperaturę. Jeżeli natomiast chcielibyśmy się zdecydować na kocioł na paliwo stałe, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli co jakiś czas dosypywać do niego paliwa np. węgla lub drewna. Kotły na paliwa stałe są jednak tańsze w utrzymaniu i bardziej ekologiczne. Najnowsze kotły tzw. piątej klasy są w stanie zredukować ilość pyłów produkujących smog nawet o 96%.


Podsumowując, wybierając źródło ogrzewania do domu, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy by było ono bardziej wygodne ale droższe, czy tańsze, ale mniej komfortowe. Musimy również pamiętać, że żeby w naszym domu było ciepło, a nasze rachunki były możliwie niskie, należy zadbać o odpowiednie ocieplenie poddasza i ścian domu. Dzięki temu zgromadzone w domu ciepło nie będzie uciekać, tylko zostanie w naszych czterech ścianach, by zapewnić nam przyjemne warunki do funkcjonowania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena