Dobry doradca finansowy to przede wszystkim specjalista o wszechstronnym wykształceniu, który płynnie porusza się w morzu funduszy, kredytów i inwestycji, a także bezbłędnie potrafi odgadnąć potrzeby swoich klientów i sprawić, żeby ich decyzje finansowe zawsze były satysfakcjonujące.
Fundusze i inwestycje
Kiedy warto skorzystać z usług doradcy? Przede wszystkim wtedy, kiedy nie czujemy się pewnie z nowym pomysłem na zainwestowanie naszych środków. Przykładowo dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnimi czasy fundusze inwestycyjne, jednak ich charakter – tyczy się to zwłaszcza funduszy otwartych – sprawia, że nie tylko łatwo stać się udziałowcem, ale równie łatwo można stracić ciężko zarobione pieniądze na nieodpowiednich inwestycjach. Doradztwo finansowe dba o to, żebyśmy lokowali nasze środki w taki sposób, by same na siebie zarabiały. Dodatkowo specjaliści potrafią przewidzieć i do minimum ograniczyć ryzyko związane z funduszami inwestycyjnymi. Dobry doradca odpowiednio pokieruje naszymi zasobami i wskaże nam najbardziej optymalny dla nas fundusz.
Rozterki kredytowe
Drugą powszechną sytuacją, w której warto skorzystać z usług doradcy inwestycyjnego, jest branie kredytu. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego, często jednak korzysta z oferty banku, w którym posiadają już konto, nie zdając sobie sprawy z tego, że oferta ich placówki nie musi być tą optymalną. Zadaniem doradcy w tym momencie jest przejrzenie ofert wszystkich banków i wybranie tej, która najlepiej pasuje do stylu życia, rodzaju zatrudnienia oraz sytuacji materialnej młodej pary, pragnącej rozpocząć życie „na swoim”.
Można powiedzieć, że doradcy finansowi to tacy cisi bohaterowie dnia codziennego. Dzięki ich pracy, wiedzy oraz obyciu w świecie finansów możemy czerpać korzyści z różnego rodzaju inwestycji, a nawet odpowiednio dobranych kredytów. Dlatego jeżeli wciąż wahamy się, czy powinniśmy skorzystać z usług doradcy inwestycyjnego (finansowego), pomyślmy o tych wszystkich dokumentach napisanych niejasnym, administracyjnym językiem. Odpowiedź zdecydowanie powinna brzmieć „tak”!