Dzisiejsze notowania pokazały, iż sytuacja na rynku walutowym nie była zbyt napięta w przypadku głównych par walutowych. Ukazały się również dane makroekonomiczne dotyczące wskaźnika PKB w USA – nie są one zadowalające.

Data dodania: 2011-11-22

Wyświetleń: 1486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

EUR/USD wzmocnił lekko swoją pozycję, co było spowodowane negatywnymi danymi odnośnie PKB w USA. Wskaźnik PKB spadł o 0.5%. 


Odbiło się to również na parze USD/PLN, która chwilowo uległa osłabieniu, natomiast dolar nadrobił już straty względem 
złotówki i nadal za dolara zapłacimy 3.30 zł. W przypadku USD/CHF mamy odwrotną sytuację – spadek dolara względem franka. 


Sytuacja dolara może się poprawić w przypadku publikacji protokołu  ze spotkania FOMC (godzina 20.00) – to już koniec 
dzisiejszych wartościowych danych.


Inwestorzy niewątpliwie czekają na jutrzejsze dane, które mogą okazać się kluczowe. Wpłyną one głównie na notowania takich
walut jak: dolar, euro oraz funt. Szczególnie ważne dane ukażą się o godzinie 14.30 i będą miały znaczący wpływ na dalsze notowania dolara. Mowa o liczbie zadeklarowanych wstępnych osób bezrobotnych, a także podstawowych zamówień środków trwałych. W przypadku funta zapoznamy się z protokołem spotkania MPC w Wielkiej Brytanii. Napłyną także dane ze strefy euro, które zostaną również poparte danymi z Francji oraz Niemiec. Informacje te mogą zdecydowanie pomóc w krótkoterminowm inwestowaniu na rynku walutowym.


***


Komentarz ten nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących  instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena