Wystrój wnętrz to dla wielu osób kwestia tak indywidualna jak codzienny ubiór. Od wieków dążymy do tego, by nasze mieszkanie, dom, cztery kąty dostosować nie tylko do swoich potrzeb mieszkaniowych ale i gustu i zmysłu estetycznego.

Data dodania: 2016-11-11

Wyświetleń: 841

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Plakaty – oryginalny sposób na wnętrza

Nawet najbardziej funkcjonalne mieszkanie nie zagwarantuje nam stu procentowej satysfakcji, jeżeli nie zaspokoi naszego zmysłu wystroju wnętrz. Pomieszczenia w domu powinny być tak przygotowane by pozwalały nam na odpoczynek po pracy, sprzyjały zbieraniu sił i pozwalały się skupić.

 

Na jakość wystroju wnętrz i efekt końcowy mają wpływ zarówno barwy ścian i sufitu, rodzaj posadzki, ułożenie mebli oraz dodatki i dekoracje układane na półkach czy zawieszane na ścianach. Właśnie o tych drugich dziś kilka słów, bowiem od jakiegoś czasu możemy obserwować trend, w którym to plakaty wracają do łask dekoracyjnych.

 

Nie mówimy tu bynajmniej o plakatach, które każdy z nas zapewne zbierał w swoich młodzieńczych latach i które namiętnie przesłaniały ściany w naszych pokojach. Mówimy tu o plakatach designerskich, czeto ręcznie malowanych w gustownych lub bardzo minimalistycznych ramach, które coraz częściej pojawiają się w naszych salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, a nawet w kuchniach. Bardzo często tego typu plakaty przedstawiają abstrakcyjne formy, postacie z pop-kultury, rośliny, zwierzęta oraz różnorodne sentencje. Doskonałym przykładem wykorzystania plakatów do dekoracji wnętrz są projekty biur architektonicznych oraz firm zajmujących się zawodowo projektowaniem i wystrojem wnętrz mieszkań czy przestrzeni biurowych. Na wielu wizualizacjach architekci wykorzystują plakaty właśnie by podkreślić charakter konkretnych pomieszczeń i nadać im ciekawego, odbiegającego od innych stylu.

 

W kuchni znajdziemy plakaty witające nas na dzień dobry, gloryfikujące poranną kawę czy motywujące nas do działania, w salonach popularne są plakaty z ciekawymi ilustracjami, które przykują uwagę i wzbudzą zainteresowanie. W sypialniach dominują plakaty uspokajające, łagodne ilustracje czy sentencje, które wprawią nas w dobry nastrój przed snem.

 

Dekoracyjne plakaty o których mowa to także ciekawy pomysł na prezent na różne okazje, od urodzin po parapetówkę jako prezent na nowe mieszkanie. Zamiast banałów typu butelka wina czy zestaw filiżanek do kawy możemy podarować komuś coś naprawdę oryginalnego i niepowtarzalnego. Plakat do mieszkania jest prezentem nietypowym i uniwersalnym, który obdarowana osoba z pewnością doceni.

 

Trendy w dekoracji wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie co wiąże się z coraz ciekawszymi pomysłami aranżacyjnymi oraz wykorzystaniu ich w naszym codziennym życiu w naszych domach czy miejscach pracy.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena