Idąc do fotografa wykonać zdjęcia do legitymacji czy dowodu zawsze chcemy wyglądać jak najlepiej. Czasami pod wpływem stresu zapominamy o kilku ważnych czynnikach, które znacząco wpływają na nasz wygląd, a co za tym idzie pozytywny odbiór naszego wizerunku na papierze.

Data dodania: 2016-08-03

Wyświetleń: 1237

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy zdjęcia do legitymacji muszą być brzydkie?

Jeśli chcemy być zadowoleni ze swoich zdjęć do legitymacji, czy dowodu musimy się dobrze do tych zdjęć przygotować.


Zadbaj o siebie

Jeśli zależy nam na tym by dobrze wypaść na zdjęciu legitymacyjnym powinniśmy się do niego najpierw porządnie przygotować. Niektórych to może zdziwić, w końcu mogą uważać to za zwykłe zdjęcie do którego jakiekolwiek starania nie mają większego sensu. Jednakże, jeżeli nie chcemy się wstydzić wyciągać naszej legitymacji ze zdjęciem wśród znajomych to polecam poświęcić trochę czasu na przygotowania.

Krokiem pierwszym powinno być dobranie właściwego ubioru. Zastanówmy się co wybrać, czy ubrać się w  codzienny luźny outfit, czy może w niecodzienną suknię balową. Dobrym pomysłem jest wybór czegoś schludnego w którym czujemy się dobrze, komfortowo oraz swobodnie.

Gdy wiemy już co ubrać, pomyślmy nad fryzurą i makijażem. Zależnie od wykonywanej fotografii, powinniśmy odpowiednio ułożyć fryzurę. Do legitymacji należy mieć odsłonięty lewy profil, natomiast do paszportu zdjęcie będzie wykonywane na wprost, w związku z tym trzeba mieć odsłonięte oboje uszu.
Podczas zdjęć studyjnych używa się lamp błyskowych, aby doświetlić twarz, warto jest więc pomyśleć o użyciu makijażu matującego, w celu zniwelowania refleksów. Należy również pamiętać, że lampy doświetlają w zimnym (białym) kolorze, dlatego możemy skorzystać z nieco mocniejszego makijażu, który zaakcentuje nasz kolor skóry. Wykonanie wszystkich powyższych czynności pomoże wyglądać rewelacyjnie na zdjęciu.

Podczas robienia zdjęcia fotograf "chwyta" chwilę i zapisuje ją na papierze. Dlatego inaczej możemy wyglądać w  rzeczywistości, a inaczej na fotografii. Warto więc usiąść przed lustrem, zrelaksować się i wykonać kilka zdjęć. Zobaczymy wtedy na jakich zdjęciach wyglądamy najlepiej. Podczas pozowania nie należy przechylać głowy na boki, czy w przód i w tył, musimy czuć się naturalnie i swobodnie. Przed wizytą u fotografa powinniśmy się dobrze wyspać. Świeży, wypoczęty oraz radosny człowiek lepiej będzie wyglądał na zdjęciu niż niedospana i zmęczona osoba..

 

Jak wybrać dobrego fotografa?

Możemy zaryzykować i pójść do pierwszego lepszego lokalu na ulicy, lub wybrać się do lokalnego studia, które świadczy takiego rodzaju usługi fotograficzne już od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Ja polecam popytać znajomych, z pewnością ktoś z nich będzie miał pozytywne doświadczenia i z chęcią poleci profesjonalistę.

Gdy już wybraliśmy jakiegoś konkretnego fotografa lub studio fotograficzne,  wejdźmy na jego stronę internetową i sprawdźmy jego portfolio. Zobaczmy czy zdjęcia, które zrobił innym osobą, nam się podobają oraz czy jego wypracowany styl jest banalny, czy też może podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Polecam również sprawdzić opinię na temat danego fotografa w sieci, bywa zbawienne w niektórych przypadkach. Po umówieniu się na upragnioną sesję, przyszedł czas na spotkanie i oddanie się w ręce specjalisty.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena