Peelingi chemiczne to najbardziej nieinwazyjna metoda stosowana w medycynie estetycznej. Pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry, wygładza zmarszczki, wyrównuj i poprawia koloryt skóry, ujędrnia oraz rozświetla. Dzięki tym zabiegom wiele kobiet czuje się lepiej bez ingerencji chirurgicznej.

Data dodania: 2016-07-27

Wyświetleń: 680

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Peelingi chemiczne

Polegają one na bezpośredniej aplikacji na skórę mieszaniny z odpowiednią zawartością jednego (lub kilku) kwasów. Niektóre zabiegi oczyszczania chemicznego mają wiele przeciwwskazań i mogą powodować liczne podrażnienia skórne, zanim zdecydujemy się na taką terapię powinniśmy udać się do dermatologa, który pomoże w doborze najodpowiedniejszej kuracji i zaleci częstość jej stosowania.

 

Rodzaje stosowanych kwasów i ich działanie:

 

Peeling glikolowy

 

40% kwasu glikolowego

Dociera do samej warstwy brodawkowej skóry, świetnie złuszcza i regeneruje. Ma bardzo silne działanie, którego zadaniem jest uruchomienie namnażania komórek i kolagenu, dodatkowo poprawia wygląd skóry po oparzeniach promieniowaniem UV. Jest przeznaczony dla osób zmagających się z bliznami po stanach zapalnych, ponieważ minimalizuje zmiany skórne. Wykonuje się go głównie osobom z widocznymi oznakami starzenia się skóry lub zanieczyszczeniami.

 

Peeling migdałowy

 

30% k. migdałowego i 10% k. azelainowego

Jego podstawową zaleta jest możliwość częstego wykonywania nie tylko zimą, ale również latem ponieważ nie powoduje podrażnień u osób z nadzwyczajnym fototypem. Jego działanie chroni skórę i zapobiega fotostarzeniu, dodatkowo skóra po zastosowaniu tej kuracji, jest mniej wrażliwa na promieniowanie UV.

Jest delikatny i można stosować go nawet co dwa tygodnie bez żadnych konsekwencji. Ma działanie nawilżające, świetnie napina skórę, odmładza ją, przyspiesza regenerację, rozświetla, eliminuje zaskórniki i poprawia jakość opalenizny.

 

Peeling salicylowy

 

Ilość kwasu salicylowego dobiera indywidualnie dermatolog.

Jest wykazany dla skóry tłustej i dojrzałej. Zaleca się go osobom zmagającym się z bliznami i rozstępami, dodatkowo przyspiesza gojenie podrażnień i wyprysków, które wspomaga działanie antyseptyczne i przeciwzapalne.

Działanie peelingu salicylowego wspomaga kwas pirogronowy oraz retinol. Takie połączenie wyrównuje zmarszczki, poprawia elastyczność, zapobiega rogowaceniu oraz nawilża. Ta kuracja pomaga w pozbyciu blizn potrądzikowych oraz jest zalecana dla osób zmagających się z trądzikiem grudkowo-krostkowym oraz zaskórnikowym.

 

Peeling ferulowy

 

10% kwasu ferulowego, 5% floretyny oraz 5% k.mlekowego

Jego podstawowym działaniem jest rozjaśnianie skóry. Powstrzymuje starzenie się jej, skutecznie regeneruje i zmniejsza ilość przebarwień. Jest skuteczny w walce z trądzikiem oraz innymi problemami skórnymi. Intensywnie zwalcza wolne rodniki przywracając młody i świeży wygląd, nie uszkadzając przy tym DNA komórek. Skutecznie walczy z bliznami potrądzikowymi oraz oznakami starzenia, zwiększa jędrność skóry i rozjaśnia przebarwienia.

 

Przeciwwskazania

 

Żadnej z powyższych terapii nie zaleca się stosować jeśli mamy do czynienia z przerwaniem ciągłości naskórka. Aby poddać się oczyszczaniu poprzez peeling chemiczny powinniśmy zaczekać na zupełne zagojenie się skóry.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena