Nie tylko cenniki Disneyland ma skomplikowane. Zagłębienia się w regulaminy wymaga także zrozumienie kwestii wieku i dat ważności. Żebyście jednak nie musieli przekopywać się przez niełatwe w lekturze dokumenty, przygotowaliśmy małą ściągawkę.

Data dodania: 2016-03-03

Wyświetleń: 1147

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak interpretować wiek dziecka?

Bilety do Disneyland Paris dzielą się na dwie kategorie: dla dzieci w wieku 3-11 lat i dla dorosłych. Przede wszystkim należy pamiętać, że wiek określa się nie na dzień zakupu biletu, tylko na dzień wizyty w parku rozrywki. Po drugie, Disneyland ma dość ciekawie opisaną wykładnię wieku:

„dziecko w wieku 3 lat to dziecko, które miało już 3 urodziny, natomiast dziecko w wieku 11 lat to dziecko, które nie miało jeszcze 12 urodzin”.

Zgodnie z tą interpretacją, jeśli chcesz zrobić dziecku prezent i na 12. urodziny zabrać je do Disneylandu, to musisz zrobić to de facto przed datą urodzin, żeby uniknąć konieczności dopłacania do biletu dla dorosłych. Co ważne, w takim przypadku zresztą „dopłacać” to nie jest właściwe słowo, ponieważ musiałbyś kupić nowy bilet, nie mogąc oddać starego (zgodnie z przepisami o sprzedaży przez internet bilety na wydarzenia kulturalne i do parków rozrywki wyłączone są spod prawa do 14-dniowego odstąpienia od umowy).

Bilety datowane i niedatowane

Kolejna kwestia to daty na biletach. Część biletów do Disneylandu ma wbitą datę dzienną, która informuje, kiedy dany e-voucher można wykorzystać. Tutaj sprawa jest oczywista (jeśli jednak planujesz zakup takiego biletu, powinieneś skontaktować się z przedstawicielem Disneyland Paris, bo nie każdy typ biletu można wykorzystać z daną datą dzienną). Trochę inaczej rzecz ma się z biletami niedatowanymi.

Te są ważne przeważnie przez rok od daty wskazanej na bilecie (zwykle dzień następujący po dniu, w którym przygotowano bilet), choć są i bilety półroczne. I jeśli chodzi o bilety jednodniowe, to znów nie ma tu wielkiej filozofii. Jeśli na bilecie zaznaczono, że jest ważny do 3 marca, to 3 marca możesz spokojnie wejść z tym biletem do parku. Jeśli jednak mowa o biletach na więcej niż jeden dzień (są w ofercie dwu i trzydniowe), to te wymienia się w kasie lub biletomacie na imienne wejściówki ważne przez określoną ilość dni i w tym układzie, jeśli bilet do Disneylandu ma datę końcową 3 marca, to jest to data graniczna, z którą bilet można wymienić na wejściówki – obowiązuje Cię od wtedy termin wejściówki, więc jeśli masz do wykorzystania 3 wejścia przez tydzień, to w naszym przykładzie będzie to do 10 marca. W przypadku wielodniowych biletów data ważności nie jest datą ostatniego wejścia do parku, tylko datą wymiany e-biletu na wejściówkę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena