Oprócz rzeczy oczywistych, które powinniśmy mieć spakowane w torbę, takie jak jedzenie dla niemowląt, pieluchy, lekarstwa czy przedmiotów, które zapewnią dziecku zabawę, powinniśmy pamiętać również o rzeczach, które zapewnią lot bezpiecznym zarówno dla dziecka jak i dla nas samych.
1. Loty bez przesiadek
Międzylądowania z dziećmi to rzecz więcej niż niewygodna. Naraża nas również na spóźnienia, wyścigi do i z autokarów z dzieckiem i z wszystkimi rzeczami na rękach. Loty bez przesiadek są również bezpieczniejsze. Większość awarii występuje podczas startu, wznoszeniu się i obniżaniu lotu oraz przy lądowaniu.
Czasami przesiadki podczas podroży samolotem nie da się uniknąć, jednak zwróćmy uwagą czy linie lotnicze oferują pomoc w transporcie dziecka, fotelika dla dziecka i bagażu. W większości linii lotniczych trzeba jednak wcześniej to ustalić. Tanie loty najczęściej nie oferują takiej pomocy przy przesiadkach z dziećmi, wiec nie spodziewajmy się za dużo.
2. Używajmy fotelików dla dzieci podczas lotu
Chociaż linie lotnicze dopuszczają podróżowanie z dzieckiem na rękach, spróbujmy sobie wyobrazić trzymanie dziecka podczas turbulencji bądź w sytuacjach awaryjnych.
Wszystkie dzieci do 18 kg powinny podróżować w fotelikach również w samolocie. Takimi samymi zasadami należy się kierować podczas lotu co podróżując samochodem. Dzieci powyżej 18 kimogramów powinny być przypięte standardowym pasem bezpieczeństwa występującym w samolotach. Zwróćmy jednak uwagę, że niektóre foteliki samochodowe mimo że mogą być bezpiecznie używane w samochodach, to nie są i nie mogą być używane w samolocie.
3. Powiadom linie lotnicze, że podróżujesz z dzieckiem
Niektóre linie mogą prowadzić dość specyficzną politykę odnośnie przewozu dzieci na pokładzie samolotu. Przewoźnicy dość często oferują bilety lotnicze ze zniżką dla dzieci poniżej 2 roku życia.
Jeśli to możliwe unikaj ruchliwych godzin i dni, co może przełożyć się na ilość wolnej przestrzeni w samolocie. Jeśli kupimy bądź linie lotnicze zapewnią nam fotelik przystosowany do lotów pamiętajmy, aby zamontować go na miejscu przy oknie, aby nie utrudniał wydostania się z miejsc innym pasażerom.
4. Zapoznaj się z samolotem
Po wejściu na pokład samlotu, zajmij miejsce i sprawdź gdzie są wyjścia ewakuacyjne. Policz rzędy siedzeń do najbliższego wyjścia (w kierunku przedniej i tylnej części samolotu). W razie niebezpieczeństwa w zadymionej kabinie będziesz wiedział jak daleko jest do wyjścia.
Przeczytaj pisemną instrukcję bezpieczeństwa, mimo że widziałeś i przeglądałeś ją już dziesiąta razy. Nawet szybkie jej przeglądnięcie utrwali wiadomości. Zwróć szczególną uwagę na informacje jakie podaje stewardesa o bezpieczeństwie w nagłych wypadkach. Utrwalenie tego co już wiesz, może pomóc szybko działać, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
5. Miej zapięte pasy bezpieczeństwa
W trakcie lotu zwróć uwagę na zapięte pasy zarówno swoje jak i dziecka. Jeśli samolot wpadnie w niespodziewane zawirowania, a pilot będzie zmuszony wykonywać niezwykle trudne manewry, musisz być przygotowany.
6. Pamiętaj: Twoja maska z tlenem najpierw
Jeśli maski z tlenem się pojawią, nie zależnie od sytuacji w pierwszej kolejności użyjmy jej sami. Jeśli mózg nie otrzyma wystarczającej ilości tlenu, możesz zasłabnąć i w takiej sytuacji nie będziesz w stanie pomóc dziecku wyjść z samolotu.
7. Nie panikuj!
W mało prawdopodobnym przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej, należy zachować spokój, aby można było skupić się na kierunka
Karmienie piersią zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne, ponieważ organizm potrzebuje energii do produkcji mleka. Mimo że wiele kobiet chce szybko wrócić do swojej sylwetki sprzed ciąży, należy podchodzić do tematu odchudzania z ostrożnością, zwłaszcza podczas laktacji. W niniejszym artykule omówimy, czy diety niskokaloryczne są bezpieczne i skuteczne w tym okresie.