Disneyland w Paryżu to prawdziwie magiczna kraina. Mimo że wielu próbowało, nikomu nie udało się uchwycić nawet niezadowolonych pracowników. A o niezadowolonych odwiedzających nikt nawet nie słyszał. Jedynie cena kładzie się cieniem na tym szczęściu – czy na pewno?

Data dodania: 2016-03-03

Wyświetleń: 1036

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ceny biletów do Disneylandu są zróżnicowane. Przede wszystkim jednak należy pamiętać, że w kasach przy wejściu można kupić tylko niektóre rodzaje biletów, i jak nietrudno się domyślić, na pewno nie będą to te najtańsze. Można zaoszczędzić sporo, kupując e-bilety w sieci. Sprzedają je też polskie serwisy, więc nie będzie z tym problemu, a w ten sposób można kupić również tańsze typy wejściówek.

Sam system wyceny biletów jest bardzo skomplikowany – wiele zależy od imprez cyklicznych lub epizodycznych, a zważywszy na fakt, że także codzienne wydarzenia tak naprawdę odbywają się nie co dzień, tylko na przykład raz na dwa dni, punktem wyjścia zawsze jest określenie, na ile dni i do ilu parków potrzebujesz biletu. Do wyboru są wejściówki jednodniowe i dwudniowe oraz do jednego z parków lub do obu.

Najpopularniejsze są dwie skrajne opcje: jeden park na jeden dzień lub dwa parki na dwa dni. Pierwszy z tych biletów kosztuje od około 260 złotych, a drugi od niespełna 540 złotych. Są to ceny wyłącznie orientacyjne, ponieważ pełny cennik jest bardziej złożony:

1 dzień, 1 park:

  • Super Magic dla dziecka: 262 złote,
  • Super Magic dla osoby dorosłej: 292 złote;

1 dzień, 2 parki:

  • Wariant MINI dla dzieci lub dorosłych odpowiednio 232 i 262 złote;
  • Wariant Magic dla dzieci lub dorosłych odpowiednio 283 i 313 złotych;
  • Wariant Super Magic dla dzieci lub dorosłych odpowiednio 325 i 355 złotych;

2 dni, 2 parki:

  • dla dzieci: 533 złote;
  • dla dorosłych; 588 złotych.

Jakby tego było mało, niektóre atrakcje są wyłączone spod podstawowego systemu biletowania i wymagają opłacenia oddzielnie, tutaj jednak kwoty są niższe, a bilety można kupić przeważnie jedynie w kasach.

Nie tylko cena podstawowa

Na wyjściowy cennik nakładają się także sezonowe promocje (dotyczą one przede wszystkim biletów tańszych), a wówczas ważny jest nie tylko wariant cenowy, ale także dzień, w którym planujecie odwiedzić Disneyland, ponieważ warianty Magic i Super Magic mogą być ustalone naprzemiennie, tak samo, jak wariant MINI. Każda szanująca się platforma sprzedaży biletów do Disneylandu, zamiast publikować złożony cennik, dzieli bilety na jakieś łatwiejsze do zrozumienia kategorie.

Przeliczenia

Warto dodać, że ceny są ustalane czasem nawet kilka razy do roku i są oczywiście denominowane w Euro, więc trzeba na bieżąco je przeliczać, aby poznać wartość biletu w złotówkach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena