Piękna, wygodna i komfortowa kuchnia to z pewnością element, który powinien znaleźć się w każdym domu lub mieszkaniu. Kuchnia jest miejscem, w którym każdego dnia spędzamy sporą ilość czasu nie tylko gotując w niej posiłki, lecz również relaksując się przy kawie, jedząc posiłki czy czytając gazety i wiele, wiele innych.

Data dodania: 2016-02-26

Wyświetleń: 1226

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zaprojektować idealną kuchnię?

Każdy z nas powinien więc postarać się o jak najlepszą aranżację kuchni. Podczas wykończenia kuchni czy również jej remontu zwróćmy uwagę na takie elementy jak funkcjonalność, przestronność oraz komfort, a na pewno nie będziemy zawiedzeni z ostatecznego efektu.

Przede wszystkim zaczynając od podłogi możemy kuchnię podzielić na część z aneksem kuchennym i część, w której będzie znajdował się stół, krzesła i ogólnie przestrzeń do spożywania posiłków lub spędzania czasu. W takim przypadku możemy wybrać albo płytki pod aneks i panele czy parkiet pod drugą część kuchni lub po prostu w całości podłogę wyłożyć płytkami. Oba rozwiązania są z pewnością bardzo dobre. Nie należy jednak popełniać tutaj błędu i przykładowo rezygnować z płytek w całej kuchni. Kuchnia to miejsce, w której niejednokrotnie elementy jedzenia czy wody spadną nam na ziemię. Po czasie nasz parkiet czy panele mogą przez to nie wyglądać zbyt atrakcyjnie, a z płytek wszystko po prostu zmyjemy. Kolejny element to meble kuchenne, które są bardzo istotne. Jeśli chcemy zagospodarować jak najlepiej miejsce w naszej kuchni to znakomitym rozwiązaniem będą meble na wymiar. Kuchnia na wymiar pozwoli nam dopasować jej elementy idealnie do ścian poprzez co nie pozostawimy nawet jednego pustego centymetra. Podczas projektowania takich mebli możemy zażyczyć sobie stworzenie miejsca na lodówkę pod zabudowę czy także na zmywarkę lub kuchenkę pod zabudowę. Co więcej odpowiednio rozplanujmy sobie szafki i szuflady, aby na wszystko wystarczyło nam miejsca. Kuchnia to miejsce, które szczególnie potrzebuje dobrze rozplanowanego miejsca w meblach ze względu na to, iż w kuchni znajduje się wiele przeróżnych przyrządów do gotowania więc musimy mieć miejsce na ich schowanie.

Podczas wybierania firmy, która będzie realizować dla nas kuchnie na wymiar musimy koniecznie zdecydować się na najbardziej profesjonalną firmę, która jeszcze przed wykonaniem projektu pokaże nam go w wersji elektronicznej 3D dzięki czemu zobaczymy dokładnie jak będzie wyglądać nasza kuchnia po jej realizacji. Jest to świetne rozwiązanie i pozwoli nam na świeże spojrzenie oraz naniesienie ewentualnych zmian jeżeli coś by nam nie pasowało. Niestety w zwykłych i małych firmach ciężko jest uzyskać taki projekt w 3D.

Ostatecznie nie możemy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu całej kuchni. Warto rozważyć podświetlenie mebli, całej kuchni czyli zakup do niej lampy, a także kolejne oświetlenie, które znajdzie się nad stołem kuchennym czy wyspą. Kuchnia jest miejscem, które musi być dobrze oświetlone.

Jeśli wszystko zrobimy według wyżej wspomnianych zasad to możemy mieć pewność, iż nasza kuchnia będzie z pewnością robić na nas ogromne wrażenie i co więcej będzie się nam świetnie spędzało czas. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena