Większość osób nienawidzi przeprowadzek. Nic dziwnego, łączą one w sobie konieczność gruntownych porządków, segregacji, nowej organizacji itd. W zasadzie tuż przez przeprowadzką zastanawiamy się, jak to się stało, że w tak małym mieszkaniu zmieściło się tak wiele rzeczy.

Data dodania: 2016-01-12

Wyświetleń: 993

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak się szybko i tanio przeprowadzić?

W mgnieniu oka stajemy się wówczas minimalistami, którym przecież wystarczyłby telewizor i kilka ubrań.

Badania pokazują, że Polacy przeprowadzają się dość często, W roku 2012 GUS oszacował, że statystycznie ma to miejsce co 15 lat. Daleko nam jednak pod tym względem do Amerykanów, którzy przeprowadzają się co 5 lat. Obserwując jednak środowisko studenckie, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to właśnie ten czas jest najbardziej obfity w przeprowadzki. Najpierw zmieniamy dom rodzinny na akademik lub tzw. stancję, potem kilkukrotnie je zmieniamy, aby na koniec kupić upragnione mieszkanie.

Przeprowadzka studencka to jednak najlżejszy kaliber. Student z zasady dysponuje małą ilością rzeczy, więc zmiana miejsca zamieszkania może się odbyć w ramach jednej przejażdżki autem, maksymalnie dwóch...

Przeprowadzki rodzinne to jednak dużo większe wyzwanie. Oto kilka cennych porad:

1. Pakowanie

Zaopatrzmy się w sztywne, wytrzymałe kartony. Najlepiej jeśli zakupimy je w sklepach takich jak JULA czy Ikea. Ich konstrukcja pozwoli nam na odpowiednie zabezpieczenie w transporcie ciężkich, cennych i kruchych rzeczy. Do szklanek i kieliszków możemy zastosować specjalne separatory. Nie wrzucajmy niczego do worków.

Nie pakujmy się w ostatniej chwili i zacznijmy od rzeczy najmniej potrzebnych.

Najlepiej jeśli każdy członek rodziny spakuje swoje rzeczy w osobne kartony, które odpowiednio opisze. Pomoże to nam uniknąć chaosu przy wypakowywaniu.

2. Transport

Jeśli dysponujemy dużym autem oczywiście możemy się pokusić o samodzielne przewożenie rzeczy, jednak w praktyce nie jest to zwykle możliwe, choćby z uwagi na 60-calowy telewizor czy stół jadalniany. Najlepszym wyjściem jest zatem zamówienie usług firmy transportowej. Nie wybierajmy jednak pierwszego z brzegu ogłoszenia. Sprawdźmy dokładnie opinie na temat danej firmy, zadzwońmy w celu uzgodnienia szczegółów, dostępności, ceny, a także porównajmy różne oferty. Chodzi w końcu o dobytek całego naszego życia, więc warto powierzyć go odpowiedzialnym osobom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena