Choć moda na jasne i ciemne łazienki ciągle nie przemija, a oba typy żywo ze sobą konkurują, warto zastanowić się do jakiej łazienki pasują dane zestawienia kolorystyczne. Nie wszędzie bowiem pasuje ciemna i instwensywna kolorystyka.
W krainie blasku…
Jasna łazienka przywodzi na myśl ukojenie, którego tak bardzo potrzebujemy po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Jasne odcienie wprowadzają światło do wnętrza i sprawiają, że jest ono optycznie powiększone. Stad też warto jasne kafle zastosować w małych wnętrzach. Ciągle dużym zainteresowaniem cieszą się białe łazienki, które w połączeniu z nowoczesną ceramiką łazienkową oraz bateriami w kolorze chromu prezentują się w elegancki sposób. Niekiedy ten zestaw może wydać się zbyt sterylny, dlatego wtedy warto sięgnąć po arsenał bezy, kremów oraz ciepłych brązów. Płytki można uatrakcyjnić, komponując je z dekorem lub listwami szklanymi. Możliwości dekoracyjnych jest wiele, jednak warto pamiętać, że im mniejsze pomieszczenie, tym ozdób powinno być mniej. Wszystko w myśl reguły, że co za dużo to niezdrowo. Możemy skorzystać z gotowych zestawów, które proponują producenci lub stworzyć własne kompozycje.
Nowoczesna czerń
Łazienki na wysoki połysk od dawna zachwycają użytkowników. To właśnie na czarnym, czerwonym lub grafitowym tle najwyraźniej rysuje się linia umywalek czy innej ceramiki sanitarnej. Mimo powszechnej opinii, że ciemne odcienie zmniejszają optycznie wnętrze, producenci często proponują takie zestawienie kolorystyczne w małych łazienkach, często bez wnęki okiennej. Ciemną kolorystykę warto zastosować wtedy, gdy chcemy podkreślić odmienność pomieszczenia od reszty domu. Czerń najlepiej połączyć z grafitem lub przełamac czerwienią, tak by uzyskać konstrast.