Kuchnia jako pomieszczenie, w którym pichcimy, gotujemy i… bałaganimy! Niestety przy przyrządzaniu posiłków, zawsze skapnie jajko, a na podłodze pojawi się kleks od śmietany. Nad tym nie zapanujemy, możemy być po prostu bardziej uważni. A co ze sprzętami, które zalegają na blacie? Nauczmy się porządku!

Data dodania: 2015-12-02

Wyświetleń: 616

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Porządek w kuchni? To łatwe!

W królewskie bałaganu

7.00 na zegarku, budzisz dzieci do szkoły, sama w biegu przygotowujesz im śniadanie. Kiedy jajecznica już prawie zrobiona, biegniesz z kawą dla męża i przygotowujesz pożywne śniadanie dla bliźniaków. Kiedy spakujesz dzieci do auta, bierzesz szybki łyk kawy i biegiem uciekasz do pracy. W kuchni… armagedon.

Jak sobie z tym poradzić? Oczywiście kluczem do sukcesu jest organizacja, ale i tej brakuje najbardziej wytrwałym. Co zatem zrobić, by utrzymać porządek w kuchni?

Pojemne i funkcjonalne meble

Przede wszystkim szafki – wybierając je zwróć uwagę na ich pojemność. Pojemne, w dodatku z dodatkowymi półkami oraz schowkami pozwolą maksymalnie zagospodarować przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są szafki narożne z wyciągami koszami Cargo. Zmieścisz tam wszystkie garnki, ale także przybory do pieczenia. Znasz problem niemieszczących się pokrywek do garnków? Montując specjalne uchwyty będą zawsze na miejscu. Kolejną kwestią są relingi. Niepozorne, metalowe rurki, które umożliwiają zaoszczędzenie miejsca. Oprócz klasycznych modeli, na których zawiesisz ściereczki kuchenne i rękawice zdarzają się te z półeczkami. Możesz je zagospodarować na przyprawy, ale także zawiesić doniczkę z przyprawami czy na specjalnym stojaku ustawić książkę kucharską.

Materiały wykończeniowe

Na funkcjonalność kuchni, a tym samym łatwość utrzymania jej w czystości wpływają użyte materiały. Warto wybrać te, których powierzchnie są gładkie, a zabrudzenia usuniemy szybko, nie niszcząc powierzchni. Do kuchni sprawdzą się ceramiczne płytki o niskiej nasiąkliwości. Dzięki temu brud nie będzie tak szybko przywierał do jej powierzchni. Alternatywą dla ceramiki są nowoczesne szklane płyty, które zamocujemy pod zabudową górną. Z takiej powierzchni szybko usuniesz tłuste plamy. Mądry wybór to gwarancja zadowolenia i oszczędność czasu!

Licencja: Creative Commons