Salon to pomieszczenie, w którym spędzasz znaczną część czasu. To tutaj przyjmujesz gości, spędzasz leniwe wieczory przed telewizorem czy czytasz książki. Wystrój salonu, nawet ten najbardziej wymarzony może z czasem się znudzić. Chciałoby się wprowadzić coś nowego, ożywić lub stonować. Podpowiadamy, jak szybko nadać wnętrzu nowy charakter.

Data dodania: 2015-12-02

Wyświetleń: 863

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak szybko odświeżyć wystrój salonu?

Odświeżanie wnętrza można oczywiście zacząć od rewolucji – wymiany mebli, oświetlenia oraz podłogi. Jednak nie o taką zmianę nam chodzi. Co więc można zrobić, tak by szybko i niewilkim kosztem nadać wnętrzu nowy rys? Oto kilka praktycznych wskazówek:

Diabeł tkwi w szczegółach

Szczegóły to dodatki, które zazwyczaj nie kosztują wiele, a potrafią diametralnie odmienić pomieszczenie. Jeśli w salonie dominują przygaszone barwy, a wanilia łączy się z beżem, warto wprowadzić elementy ożywiające. Najlepiej wybrać jeden kolor lub kilka jeśli chcemy aby wnętrze było kolorowe. Najłatwiej zmienić dodatki – szare poduszki zastąpić tymi w intensywnym turkusie, wymienić zasłony na bardziej żywiołowy odcień. Z pewności kolorowe osłonki do kwiatów czy wazony będą także odzwierciedlały zmianę. Na stole zamiast białego obrusu warto ustawić kolorowe podkładki – szczególnie ładnie będą wyglądały te okrągłe.

Zadbaj o swoje ściany!

Jeśli dysponujesz wolnym czasem, a dodatki to według Ciebie za mało warto zadbać o ściany. Nic tak nie odmienia wystroju jak soczysta pomarańcza lub intensywna fuksja na ścianach, które zastąpią jednostajną wanilię. Oprócz szybkoschnących farb możesz skorzystać także z tapet. Finezyjne wzory z pewnością uatrakcyjnią wnętrze. Ozdoby możesz uzupełnić o elegancką bordiurę, która zwieńczy kolorową ścianę. Ciekawą propozycją są także szablony, które pozwolą Ci wykonać ciekawe wzory na ścianie. Możesz do nich wykorzystać kolory, które będą się dobrze komponowały z otoczeniem, tworząc atrakcyjnie wykończone wnętrze. Coraz więcej osób korzysta także z gotowych naklejek, których wzory są różnorakie – od klasycznych po młodzieżowe motywy czy te geometryczne. Po odmalowaniu ścian warto przeprowadzić przemeblowanie, tak by wnętrze zyskało odmienny charakter.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena