Wielu z nas podróżuje po całej Polsce, choć nie ma własnego samochodu. Do większości dużych miast i kurortów można bowiem bez przeszkód dotrzeć dalekobieżnymi pociągami bądź autobusami, na które często można kupić bilety w promocyjnych cenach.

Data dodania: 2015-10-25

Wyświetleń: 687

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wypożyczanie samochodów nie jest drogie

Problem zaczyna się wtedy, gdy czeka nas wyjazd do małej miejscowości, do której nie dociera komunikacja zbiorowa. Jeśli jednak posiadamy prawo jazdy, możemy bez przeszkód skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów.

Koszty niższe niż myślisz

Warto bowiem zaznaczyć, że obecnie wypożyczalnia samochodów jest miejscem, które nie jest zarezerwowane jedynie dla najbogatszych. W wielu tego typu punktach można bowiem wynająć małe, tanie samochody typu volkswagen golf czy fiat panda, które są wystarczające do odbycia podróży przez osobę stawiającą na możliwość swobodnego przejazdu zamiast na bogate wyposażenie pojazdu. Koszt wynajęcia tego typu pojazdu może zaczynać się już od kilkudziesięciu złotych za dzień - koszt ten może być jeszcze niższy, gdy wypożyczenie auta nie będzie jednodniowe, ale na dłuższy okres.

Należy również podkreślić, że często w cenie wypożyczenia auta ujęta jest cena paliwa potrzebnego do przejechania nawet kilkuset kilometrów, co dodatkowo obniża koszt użytkowania wybranego pojazdu.

Jak wyglądają formalności związane z wynajmem samochodu?

Formalności przy wypożyczeniu samochodu wiele nie ma, ale jednak przekazanie auta w cudze ręce wymaga podpisania umowy i regulaminu jakimi dysponuje dana wypożyczalnia samochodów. W zależności od wypożyczalni dokumentów jest mniej lub więcej, podobnie jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, ubezpieczenie i inne usługi nie zawarte w podstawowym pakiecie oferowanym klientowi. Aby podpisać umowę o wynajem samochodu należy być pełnoletnim i legitymować się dokumentem tożsamości. Nie musi być to dowód osobisty. Co ważne jeśli planujemy udostępnić samochód osobom trzecim muszą być one w umowie wypisane lub wykupione ubezpieczenie dla osób trzecich kierujących pożyczonym samochodem. W niektórych wypożyczalniach kserowane jest również prawo jazdy osoby wypożyczającej samochód, jednakże nie zawsze jest to koniecznie, zwłaszcza iż istnieje opcja wynajmu osobie, która dokumentu uprawniającego do jazdy nie posiada.

Dodatkowe korzyści

Nie sposób nie wspomnieć również o dodatkowych korzyściach płynących z wypożyczenia samochodu. Przede wszystkim opcja ta zwalnia użytkownika pojazdu z zakupu polis OC czy AC, gdyż obowiązek ich posiadania leży po stronie wypożyczalni. Oznacza to, że gdy ktoś uszkodzi wypożyczony przez nas pojazd, nie poniesiemy tego żadnych konsekwencji. Ponadto, gdy samochód ulegnie awarii, będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy drogowej w każdym miejscu, w którym się znajdziemy.

Licencja: Creative Commons