Chelatacja zyskuje w Polsce coraz większe grono zwolenników. Metoda ta powszechnie wykorzystywana jest w leczeniu miażdżycy, a także przy zatruciach metalami ciężkimi.

Data dodania: 2015-09-17

Wyświetleń: 1756

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kilka faktów na temat chelatacji

 W jaki sposób przeprowadzana jest chelatacja oraz co warto na jej temat wiedzieć?

Na czym polega chelatacja

Chelatacja polega na wprowadzeniu do ustroju człowieka związku zwanego EDTA, czyli kwasu wersenowego, będącego syntetycznym aminokwasem, który tworzy trwałe wiązania z metalami ciężkimi.

Nie tworzy on natomiast żadnych substancji toksycznych ani nie uczestniczy w przemianie materii, a wydalany jest z organizmu wraz z zawiązanymi metalami w ciągu paru godzin od wprowadzenia do organizmu.

Przed rozpoczęciem terapii

Przed chelatacją pacjentom zaleca się wykonanie pomiaru tętna oraz ciśnienia, badania dopplerowskiego tętnic obwodowych oraz osłuchiwanie tętnic szyjnych.

Przebieg terapii chelatacyjnej

Pacjent układany jest w pozycji leżącej lub siedzącej. Następnie zostaje mu podany płyn infuzyjny zawierający roztwór EDTA oraz witaminy. Przez kilka minut pacjent może odczuwać delikatny ból. Terapia zwykle składa się z ok. 20-30 cykli,  od 1 do 3 na tydzień, a każdy wlew dożylny trwa około 3-4 godziny. Po  zakończeniu cyklu pacjent powinien wypić ok. 1 lit płynu, aby umożliwić nerkom dokładne oczyszczenie ze szkodliwych związków.

Zastosowanie chelatacji

Jak wyżej wspomniano, chelatacja służy głównie do leczenia zmian miażdżycowych oraz odtruwania organizmu z metali ciężkich.  Ponadto ma zastosowanie w leczeniu takich schorzeń oraz przypadków, jak:

- dusznica bolesna,

- zaburzenia krążenia kończyn dolnych,

- zaburzenia krążenia mózgowego,

- sklerodermia,

- choroba Alzheimera,

- artrozy i inne dolegliwości reumatyczne,

- zwapnienie siatkówki oka,

- zaburzenia słuchu,

- migrena.

Chelatacja jest zatem szansą dla wielu osób bezskutecznie zmagających się z chorobami układu krążenia. Dzięki niej duża część pacjentów może cieszyć się zdrowiem, którego nie mogły im zapewnić tradycyjne metody leczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena