Leki uśmierzające ból są obecnie powszechnie dostępne. Częste zażywanie tabletek może jednak odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Okazuje się także, iż nasz organizm szybko zaczyna się uodparniać na działanie leków przeciwbólowych, zatem musimy ich brać więcej. Z bólem głowy możemy jednak równie skutecznie walczyć domowymi sposobami. 

Data dodania: 2015-05-20

Wyświetleń: 2328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Znajdź przyczynę

Bóle głowy w większości przypadków nie są dolegliwością groźną, jednak dla większości z nas są one uciążliwe i mało przyjemne. Jeżeli są efektem zbyt obficie zakrapianego alkoholem wieczoru, to najszybszą drogą to pozbycia się bólu będzie połknięcie tabletki. Często powtarzających się napadów bólu głowy nie należy jednak lekceważyć. Warto znaleźć ich przyczynę, aby zminimalizować dolegliwości. Regularnie pojawiające się bóle głowy mogą być skutkiem nieodpowiedniej diety. Często powoduje je spożywanie zbyt dużej ilości serów, czekolady oraz czerwonego wina. Ból głowy jest także jednym z sygnałów odwodnienia – dietetycy zalecają, aby dziennie przyjmować ok. 2,5 litra płynów. Nieprzyjemne dolegliwości może powodować również zbyt duża ilość teiny i kofeiny, które zawarte są w herbacie i kawie. Również styl życia wpływa na nasze samopoczucie - ból głowy może być sygnałem od organizmu, iż należy zwolnić. Do przyczyn pojawiania się tego typu dolegliwości zalicza się przemęczenie, stres oraz brak snu.

Ulga od bólu

Bóle głowy często powodują u nas rozdrażnienie i zdenerwowanie, wzmagają także uczucie osłabienia. Szukamy zatem szybkich i sprawdzonych sposobów, które przyniosą nam ulgę. Na rynku dostępne są różnego rodzaju leki, których zadaniem jest uśmierzenie bólu. Najczęściej sięgamy po tabletki, jednak do wyboru mamy także syropy, żele czy plastry przeciwbólowe. Warto jednak sięgnąć po domowe metody, które są bezpieczne i zdecydowanie tańsze. Wykorzystać powinniśmy moc ziół, które od wieków pomagają w zwalczaniu rozmaitych dolegliwości. Na ból głowy zalecany jest przede wszystkim wyciąg z kory wierzby, który uznawany jest za najsilniejszy naturalny lek przeciwbólowy. Sięgnąć możemy także po napary z mięty, rumianku oraz imbiru. Z majeranku, lawendy, bazylii oraz melisy możemy natomiast przygotować olejki, które należy wmasować w czoło i skronie. Ból głowy może uśmierzyć także gorąca kąpiel (z dodatkiem kilku kropli olejku) oraz odpoczynek w wywietrzonym i zaciemnionym pokoju. Warto wykonać także masaż głowy – rozmasować należy skronie, czoło oraz kark. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena