Warto jednak wiedzieć,czym się kierować wybierając kancelarię adwokacką, której powierzymy poprowadzenie naszej sprawy. Dzięki temu, w nagłej sytuacji wymagającej pomocy prawnej, będziemy mogli szybko i z sukcesem wybrać adwokata, który spełni nasze oczekiwania.
Sprawdź rejestry
W pierwszej kolejności warto sprawdzić rejestry adwokatów, za pomocą których możemy łatwo wybrać specjalistów w danej dziedzinie prawnej oraz działających w określonej przez nas lokalizacji.
Sprawdź opinie
Jeśli już mamy listę prawników w naszej okolicy, warto sprawdzić opinie o nich. Na początek popytajmy znajomych i rodzinę. być może ktoś z bliskich miał już okazję korzystać z pomocy prawnej i może polecić kompetentną kancelarię prawną. w następnej kolejności sprawdźmy opinie w internecie. Istnieją bowiem dedykowane serwisy agregujące opinie o specjalistach.
Poproś o referencje
Jeśli już zdecydujemy się na konkretną kancelarię, warto skontaktować się i poprosić o prezentację referencji. Dopytajmy również, w jaki sposób do tej pory kancelaria rozwiązywała już problemy, z którymi my się zgłaszamy.
W trakcie rozmowy z prawnikiem zwracajmy uwagę na to, co i w jaki sposób mówi. Po tym również będziemy w stanie wyczuć, czy dokładnie rozumie on nasz problem i czy jest zaangażowany w rozmowę z nami.
Sprawdź sposób rozliczenia
Ważnym aspektem współpracy z kancelarią adwokacką jest sposób rozliczenia za jej pracę. Z reguły kancelarię stosują następujące formy rozliczenia:
- stawka za godzinę - płacimy za każdą godzinę, którą prawnik poświęca na naszą sprawę,
- zryczałtowana opłata - ustalana jest konkretna kwota za wykonaną sprawę. Nie ma tu znaczenia, ile czasu kancelaria poświęci na daną pracę,
- opłata miesięczna - kancelaria pobiera co miesiąc określoną kwotę, dopóki trwa współpraca z nami.
Jak widać przed wyborem kancelarii, której powierzymy naszą sprawę, należy wziąć wiele kwestii pod uwagę. To natomiast zwiększy nasze szanse na pomyślne rozwiązanie i tym samym zapewni zadowolenie z usług kancelarii.