Kotły twarożkarskie oferowane przez naszą firmę zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości, spełniających branżowe standardy, przeznaczone do obsługi w pełni zautomatyzowanych linii do produkcji twarogów. 

Data dodania: 2015-03-10

Wyświetleń: 1621

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybierając nasze urządzenia, mogą mieć Państwo pewność, że zainwestowali w sprawdzoną markę.

Standardowe kotły twarożkarskie posiadają następujące elementy:

- trwałe noże wykonane z twardej stali odpornej na działanie kwasu i zainstalowanej w sposób, który maksymalnie upraszcza demontaż oraz późniejsze ostrzenie noże. Dojście do najważniejszych elementów urządzenia nie sprawia żadnych problemów.

- system odczerpywania serwatki

- system umożliwiający szybkie ogrzanie gęstwy serowarskiej przy użyciu gorącej wody.

- system pozwalający rozprowadzić wodę technologiczną równomiernie na całej powierzchni kotła

- płaszcz grzewczy

- regulator temperatury umożliwiający jej dynamiczne zmiany. Obsługa systemu regulacji temperatury jest w pełni intuicyjna.

- system mycia i dezynfekcji powierzchni. Wszystkie elementy wyposażenia kotła są łatwo dostępne, dzięki czemu wszelkie prace konserwacyjne nie sprawiają problemów, a użytkownicy mają komfortowy dostęp do części wymiennych. Jest to szczególnie istotne w przypadku awarii.

Kotły dostępne w naszej ofercie mają różne pojemności; najmniejsze – 2000 litrów, największe – nawet do 12 000 litrów. Najnowsze modele posiadają system wizualizacji oraz archiwizacji przeprowadzonych prac, co znacznie usprawnia utrzymywanie porządku w zakładzie. Klienci, którzy skorzystają z naszej oferty, mogą liczyć na fachową pomoc i doradztwo ekspertów w dziedzinie kotłów serowarskich i twarożkarskich, oraz dobór urządzenia optymalnego dla potrzeb i możliwości zakładu. Wszystkie kotły posiadają długoletnie okresy gwarancyjne.

Automatyzacja produkcji

Produkcja półtłustego twarogu przebiega w pełni zautomatyzowany sposób w technologii formowej bezchustowej przy wykorzystaniu kotłów twarożkarskich zamkniętych – koagulatorów. Wszystkie elementy kotła twarożkarskiego, które mają styczność z produktem, muszą spełniać surowe normy i wymagania branżowe oraz posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. Urządzenia wykorzystywane w przemyśle serowarskim posiadają świadectwa producenta i zostały wykonane zgodnie z zasadami GMP. Łącząc tradycyjne rozwiązania z nowoczesną technologią, otrzymujemy produkty o najwyższych walorach smakowych, które jednocześnie nie tracą swojego oryginalnego smaku i wyglądu.

Inne urządzenia przewidziane w twarożkarni

Kocioł twarożkarski jest podstawowym elementem wyposażenia twarożkarni, ale nie jedynym. Pozostałymi akcesoriami i urządzeniami służącymi do produkcji serów i twarogów są: urządzenie formująco – prasujące, prasa twarogowa z pokrywą prasującą, obrotnik form, opróżniarka, multiformy twarogowe, oraz pakowaczka przeznaczona do przygotowania towaru do sprzedaży i dostawy. Aby produkcja przebiegała sprawnie, warto zainwestować w urządzenia najwyższej jakości, które posłużą przez długie lata i nie zakłócą normalnego biegu procesu produkcyjnego. Dobra jakość sprzętów to gwarancja niezaburzonej pracy linii produkcyjnej. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena