Czy istnieje recepta na to, aby rozkochać w sobie kobietę lub mężczyznę? Miłość jest definiowalna i obliczalna jako mieszanka chemii, biologii i psychologii. Czy zatem istnieje recepta na to, że ktoś zakocha się w tobie? Czy to może być zredukowane do wzoru?

Data dodania: 2015-01-31

Wyświetleń: 5893

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W rzeczywistości jest to dość skomplikowane, ale jak najbardziej możliwe. Ten artykuł, ujawnia podstawowe potrzeby i motywacje, które sprawiają, że ludzie zakochują się w sobie. Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że istnieją sposoby, aby wywołać pożądane zachowanie u ludzi.

Jeśli jesteś chętny do naśladowania naukowo solidnego planu, który pokazuje jak rozkochać w sobie kobietę lub mężczyznę, to przeczytaj poniższe wskazówki. Być może część z nich uznasz za nieetyczne, ale ocenę to już pozostawiam tobie. 

Każdy ma wartość rynkową.

Każdy ma wartość rynkową. Jak bardzo jest atrakcyjna? Czy jest bogata, inteligentna, miła, dobra w łóżku? Co może zrobić dla mnie? Czy jest to najlepsza oferta jaką mogę dostać?

Żeby ludzie zakochali się w tobie, muszą czuć, że mają bardzo dobrą ofertę.

Naukowcy mówią nam, że miłość nie jest ślepa. Każdy ma własne wymagania i potrzeby, gdy chodzi o wybór partnera długoterminowego.

Każdy ma wartość na otwartym rynku. Generalnie, świat zgadza się na to, co jest dobrym połowem, a co tandetnym.

Na aukcji koni, kupujący szukają koni o najlepszych możliwych cechach. Wszystkie te cechy konia wpływają na cenę sprzedaży. Pod uwagę bierze się np. takie cechy jak budowa ciała, temperament, rodowód, stopień wytrenowania, wiek, stan zdrowia itd.

Podobnie jest w przypadku ludzi i miłości. Twoje aktywa, w pewnym stopniu decydują, czy ktoś zakocha się w tobie, czy nie.

Zatem co wpływa na twoją wartość na rynku miłości?

Według badań, do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim wygląd fizyczny, charakter i osobowość, pieniądze i rzeczy materialne, zawód i status społeczny, posiadana wiedza i umiejętności.

Naukowcy mówią nam, że w najszczęśliwszych relacjach, partnerzy są mniej więcej na równi w każdej z powyższych kategorii. Jeśli nie, ich zalety równoważą się nawzajem w różnych innych dziedzinach.

Jeśli chcesz, aby ktoś zakochał się w tobie, najpierw musisz przekonać drugą osobę, że stanowisz dobrą ofertę dla niej. Możemy nie być tego świadomi, ale nauka mówi nam, że wypróbowane i prawdziwe zasady rynku mają zastosowanie również do miłości.

Większość rzeczy, które wpływają na twoją wartość możesz poprawić, możesz zmienić zawód, aby zarabiać więcej, możesz nabyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, wygląd fizyczny i sposób ubierania zawsze możesz poprawić, charakter i osobowość również nie są niezmienne.

To jest pierwszy krok do tego, aby rozkochać w sobie kobietę lub mężczyznę.

3 Podobieństwa.

Na pewno słyszałeś stare powiedzenie „Przeciwieństwa się przyciągają”. Niestety tak nie jest w  przypadku romantycznej miłości.

W naszym świecie powstaje tak wiele bodźców, bombardujących nasze głowy, że ciągle zadajemy sobie pytanie: „Co powinienem myśleć na ten temat?” „W co powinienem wierzyć?”.

Z ziaren tak wielu prawd i tak wielu kłamstw wirujących w naszych mózgach, zastanawiamy się: „Co ma sens?”. W końcu, kiedy znajdziemy kogoś, kto doszedł do tych samych wniosków o świecie, czujemy ogromne poczucie ulgi. Czujemy się blisko tej osoby. Miłość romantyczna to bliskość do „To Ty i ja, sam na sam z tym szalonym światem.”

Prawie wszystkie badania mówią nam, że dwoje ludzi przyciąga do siebie podobna postawa, wartości, zainteresowania i poglądy na życie.

Podobieństwo sprawia, że zakochani czują się bezpiecznie. Badania pokazują, że podobni partnerzy mają znacznie większą szansę na pobyt razem. Jeśli chcesz rozkochać w sobie mężczyznę lub kobietę, musisz sprawić aby poczuł się podobny do ciebie.

Istnieją 3 najważniejsze podobieństwa które, będą pokazywać się w różnych etapach waszej znajomości.

Numer jeden jest widoczny, niepowtarzalny i łatwo go utworzyć. To jest to, czym oboje się interesujecie, jakie rodzaje rekreacji, sportu i innych działań cieszą was obojga. Jakiego rodzaju muzyki słuchacie, jakie lubicie filmy i jakie książki czytacie.

Kobiety pragną pogłębiać relacje rozmawiając ze sobą. Mężczyźni natomiast przez robienie rzeczy razem. Kobieta pragnie mężczyzny, który rozumie ją i z którym ona może porozmawiać na dowolny temat. Ważna jest dla niej dobra komunikacja werbalna.

Mężczyzna chce kobiety, która lubi korzystać z tych samych aktywności z których on korzysta. On lubi czuć, że mogą grać razem w tenisa, chodzić na koncerty i mecze koszykówki lub po prostu siedzieć w domu i oglądać filmy.

Wielu mężczyzn zaprasza gdzieś kobietę, tylko dlatego, że ona cieszy się tymi samymi działaniami, które on lubi.

Wyobraź sobie, że poznałaś mężczyznę, który uwielbia narty, jednak jego czas na randki i związki  jest ograniczony, ponieważ prowadzi też swój biznes.

Można by postawić przed nim pierwsza lepszą dziewczynę, która powie „Och, narty, ja też to uwielbiam.” Taka kobieta będzie miała znacznie większą szansę na spotkanie z nim, niż kobieta, która nie lubi tego typu aktywności.

Droga kobieto, gdy dowiesz się, co go interesuje, daj mu do zrozumienia, że to też interesuje ciebie.

Jeśli lubi zbieranie znaczków, latawce, lub zapasy, powiedz mu o tym, że ty także to lubisz. Wielu mężczyzn ma zamiłowanie do pewnych aktywności, a także zamiłowanie do kobiet, jednak ciężko jest im znaleźć wspólną mieszankę tych dwóch elementów. Zrozum to, a zyskasz przewagę nad innymi kobietami i rozkochasz w sobie wybranego mężczyznę.

Podobieństwo numer 2.

Numer dwa staje się oczywisty z czasem, ponieważ stopniowo wychodzi na światło dzienne. To są podstawowe wartości, przekonania, reakcje i sposób patrzenia na świat. Ten rodzaj podobieństwa jest bardzo głęboki i niezwykle ważny.

Badania pokazują, że nie ilość podobnych postaw, tworzy głębokie poczucie bliskości, tylko intensywność jednej lub dwóch.

Panowie, nie zostawiajcie tego aspektu przypadkowi. Poszukaj obiektu, który ma duże znaczenie dla kobiety, którą chcesz rozkochać w sobie. Słuchaj jej opinii, a następnie z całego serca zgadzaj się z nią. W rzeczywistości, pokaż, że czujesz się jeszcze bardziej głęboko z tym tematem niż ona. Spraw wrażenie że jesteś podobny do niej. Jest to afrodyzjak dla kobiety, kiedy ona może inteligentnie podyskutować z kimś jedną lub dwie kwestie, które są bardzo istotne dla niej.

Nie zawsze trzeba mieć głębokie dyskusje z Twoją kobietą, aby pokazać jej, że czujesz się tak samo, możesz w subtelny sposób pokazywać podobieństwo do jej przekonań, nawet podczas przypadkowych rozmów.

Pewne emocje sprawiają, że nasze ciała reagują w określony sposób. Smutek każe pochylać się. Podniecenie powoduje, że nasze ręce pocieramy razem. Głęboka refleksja pozwala nam podnieść nasz podbródek lub przesuwać palec wokół obręczy szkła.

Nawet jeśli nie wiesz dokładnie, co twoja kobieta myśli, naśladuj jej ruchy, gdy coś będzie się działo, ona będzie myślała, że odbieracie na tych samych falach, bo czujesz to samo.

Aby zdobyć serce twojej ofiary, dowiedz się jakie ma przekonania i wartości i pokaż, że czujesz się z tym tak samo głęboko. Jakie emocje okazuje, kiedy opowiadasz o pijanym znajomym, który spadł z krzesła na weselu?

Czy ona się śmieje? Czy jest zniesmaczona? Czy reaguje spokojnie? Czy pyta czy nic mu się nie stało?

Oglądaj ją i słuchaj, aby jak najlepiej zrozumieć jej postawy, wartości i przekonania jakimi kieruje się w życiu. A potem wykorzystaj to aby rozkochać ją w sobie. Jeśli jesteś kobietą, zrób dokładnie to samo, aby rozkochać w sobie mężczyznę.

Podobieństwo numer 3.

Numer trzy jest często starannie zamaskowany i rzadko dobrowolnie ujawniany. Może trwać i rozwijać się latami, często stając się jasny, gdy jest już za późno. Jest to również jeden, który daje parom największe problemy w perspektywie długoterminowej.

Co to jest?

To są milczące założenia jakie każdy partner ma o tym, jak związek powinien lub nie powinien wyglądać. Ile bliskości? Ile niezależności? Ile samodzielności? Jak wiele czasu spędzać razem? Itp.

Pary rzadko omawiają trzeci rodzaj podobieństwa, dopóki nie jest za późno.

Niektórzy ludzie traktują miłość lub związek jako całkowitą bliskość i zaangażowanie. Istnieją pary, które żyją tylko dla siebie i dla swoich dzieci. Jeśli ojciec wychodzi z domu, aby kupić coś w sklepie, to cała rodzina wie, dokąd idzie i kiedy wróci.

Są też ludzie, którzy lubią niezależność, ponieważ uważają, że należy po prostu kochać współistnienie.

Gdy mamy tak różne przekonania, co do tego jak wygląda miłość i związek pojawiają się problemy.

Jeżeli uważasz, że związek powinien być pełen zaangażowania i całkowitego przenikania życia drugiej osoby, to partner, który będzie bardziej odległy doprowadzi cię do szaleństwa.

I odwrotnie, jeśli idealnym związkiem dla Ciebie jest współistnienie i pewna ilość niezależności, partner, który jest zbyt blisko będzie cię dusił.

Takie różnice mogą osłabić związek. Wszystkie relacje miłosne mają delikatną równowagę pomiędzy intymnością i niezależnością.

Ludzie często zakochują się w tych, którzy czują ten sam sposób, w jaki powinna wyglądać relacja między nimi.

Dlatego bardzo ważnym krokiem, jest, aby dowiedzieć się, jak on/ona wyobraża sobie relacje czy samą miłość. Sposób, w jaki chce, aby ją/jego kochać.

Kobiety są bardziej komfortowe jeśli chodzi o omawianie zagadnień relacji. Z mężczyznami bywa trudniej. Jeśli jesteś już blisko, możesz zadać pytanie wprost: „Co dla Ciebie stanowi idealny związek?” „Jak lubisz/chcesz aby partner cię kochał/był z tobą?”.

Dowiedz się czy ona chce, abyś dbał o każdy jej ruch, czy też potrzebuje więcej miejsca. Poznaj wszystkie aspekty jej „idealnego” związku.

Odpowiedź prawdopodobnie znajduje się pomiędzy dwoma biegunami. Postaraj się uzyskać informacje na ten temat.

Jeżeli jednak podejrzewasz, że może poczuć się niewygodnie z takim pytaniem. Zapytaj ją: „Jak mogłabyś zdefiniować miłość?” lub „Co to jest idealny związek według ciebie?”

Potem zacznij być z nią, ale nie w sposób jaki myślisz, że będzie najlepszy, tylko w sposób w jaki ona uważa za idealny. Jeśli jesteś kobietą i chcesz w sobie rozkochać mężczyznę, postępuj dokładnie tak samo.

Postaraj dowiedzieć się, jakie milczące założenia ma na temat związków. Słuchaj zawsze, gdy mówi o poprzednich partnerkach, rodzicach, przyjaciołach lub jakiejkolwiek relacji. A potem postaraj się zrobić wszystko co możliwe, aby czuł, że jesteś z nim lub go kochasz w dokładnie taki sposób jakiego pragnie.

Jeśli chcesz rozkochać w sobie wybraną kobietę lub mężczyznę, należy najpierw dowiedzieć się jak ona/on rozumie miłość. A potem wykorzystać tę wiedzę.

Używaj podobnych słów.

Nasze słowa wskazują na nasze przynależności, nasze filozoficzne skłonności, nasze zainteresowania, a nawet nasze spojrzenie na życie. Nasz pozornie arbitralny dobór słów pokazuje, jak postrzegamy świat.

Kiedy obcy ludzie, którzy mówią tym samym dialektem spotykają się gdzieś nawzajem, praktycznie wpadają sobie w ramiona, w uznaniu ich podobnych środowisk.

Są różne sposoby mówienia, zależne od naszego regionu, naszej pracy, naszych interesów, oraz naszego wychowania.

Możesz sprawić, że twój potencjalny partner poczuje, że jesteś częścią jego rodziny, po prostu poprzez odpowiedni dobór słów.

Kilku ludzi używa tych samych zwrotów. Członkowie rodziny i przyjaciele używają tych samych słów. Koledzy w pracy lub członkowie w klubie mówią podobnie. Każdy może spotkać tam własny język, który podświadomie odróżnia rodziny, przyjaciół, czy osoby z zewnątrz.

Być może nie zauważysz tego od razu, ale twoja wybranka ma szczególny sposób mówienia, który łączy ją specjalnie ze światem rodziny, przyjaciół, pracy i perspektyw na życie. Aby dać jej/jemu poczucie podprogowe, że jesteś podobny do niej, możesz zacząć używać tych samych słów. Wystarczy trochę uważniej słuchać. Aby dać jej uczucie tego, że jesteś jej bliski, używaj dokładnie tych samych słów co ona.

Panowie, załóżmy, że właśnie poznaliście atrakcyjna młodą rozwódkę. Na początku rozmowy, mówi o swoim dziecku, chłopcu czy może mówi niemowlę, maluch, albo młody?

Prawdopodobnie wszyscy w jej rodzinie używają tego samego słowa. Jeśli w odniesieniu do jej dziecka, zaczniesz używać tego samego słowa, ona podświadomie poczuje bliskość, tak jakbyś był już częścią jej rodziny.

Panie, jeśli jesteście na imprezie i rozmawiacie z mężczyzną. On mówi o swojej pracy, zawodzie, sposobie na życie? Pamiętaj, aby użyć jego słowa opisującego pracę. Jak opisuje miejsce gdzie idzie do pracy?  Mówi, że udaje się do firmy, biura, roboty?

Staraj się słuchać i wyłapywać jak największą liczbę słów, jakich używa twój potencjalny partner czy partnerka.

Ponieważ twoje słowa pokazują, jak wiele wiesz o ich świecie, zatem nie używaj przypadkowo tych niewłaściwych.

Nowy związek jest jak początkujący kwiat. Wypowiadając złe słowa możesz zniszczyć małą sadzonkę przed jakąkolwiek szansą na rozwój.

Ludzie instynktownie dostroją się do kogoś, kto używa tych samych słów, ponieważ oni czują, że ta osoba rozumie ich życie.

Używaj tych samych słów, to ważny krok, aby rozkochać w sobie dowolną kobietę lub mężczyznę.

Komplementy.

Możesz zacząć dawać komplementy swojej wybrance, ale trzeba to robić subtelnie. Wcześniaki lub nieodpowiednie komplementy mogą zepsuć waszą relacje.

Najpierw warto uzyskać wiedzę na temat tego jaki jest idealny obraz samego siebie u twojej wybranki, a następnie wspieranie go. W ten sposób będziesz odżywiał jej ego, a tym samym zdobędziesz jej miłość.

Jakie idealne obrazy samego siebie mogą mieć ludzie?

Naprawdę różne. Nie każdy chce czuć się genialny i piękny. Są tacy, którzy chcą być postrzegani jako pan czysty, playboy, utalentowany sportowiec, słodka mała księżniczka, człowiek sukcesu, albo uśmiechnięty wariat. Może ktoś  jest dumny ze swojego poczucia humoru, czy z głębokiego poczucia uczciwości, czy jakieś własnej twórczości.

Często atrakcyjna kobieta wolałaby, aby ktoś chwalił jej inteligencję i wiedzę, a nie jej wygląd. Utalentowany i inteligentny mężczyzna, może być często zmęczony słuchaniem, jak mądry jest, ale może reagować serdecznie kiedy powiesz mu jak przystojny jest.

Twoja pochwała spełnia wtedy idealny obraz samego siebie drugiej osoby i tym bardziej on lub ona to doceni.

Każdy ma własny idealny obraz samego siebie, który chciałby, aby rozpoznawali inni. Tajemnicą idealnego komplementu, jest właśnie to aby dotyczył tego obrazu samego siebie.

Od pierwszej rozmowy, trzeba słuchać między wierszami, aby odkryć, w jaki sposób twoja potencjalna partnerka/partner widzi(chciałby widzieć) sam siebie.

Na początku rozmowy, zacznij świadomie zbierać materiał. Ostrożnie dopracowuj pochwały.

To zajmuje trochę czasu. Podczas gdy partnerka mówi, obserwuj ją. Bądź przygotowany na poszukiwanie rumieńców na policzkach, rozjaśniających się oczu, czy szczerego uśmiechu. Wyrażenia te są dla ciebie informacjami, co ona lubi słyszeć na swój temat. Gdy jej twarz staje się żywa, to znaczy, że jest zadowolona z tego co mówi. Jeśli staje się mdła, a omawia coś, nie przejmuj się tym i nie twórz komplementów na ten temat.

Na pewno widziałeś kogoś kto z ożywieniem opowiada historię o jakimś swoim osiągnięciu, a  jego oczy zaczynają wtedy błyszczeć.

Karmienie komplementami idealnego obrazu siebie jest ważne dla utrzymania relacji. Ale jest to również niebezpieczne. Uważaj na nieszczere komplementy lub pochwały, które biorą się z niczego. Jeden zły ruch i po wczesnej miłości może nie zostać śladu.

Wykwalifikowana pochwała jest potężnym magnesem. Ludzie reagują silnie na pochwały, zwłaszcza od kogoś kogo właśnie poznali.

Badania mówią, że jeśli jesteś w związku to Twoja wybranka staje się odporna na wiele twoich zwykłych komplementów i z czasem męczy się nimi, jeśli są one nieodpowiednie. Jeden, silny komplement od nowego wielbiciela ma znacznie większą siłę przebicia niż ten od osoby z którą jest w związku.

To samo badanie wykazało, że obelgi i negatywne komentarze od obecnych partnerów, małżonków i przyjaciół są bardziej szkodliwe niż te od nieznajomych.

To jest dobra wiadomość dla Ciebie, jeśli jesteś nowicjuszem na scenie. Użyj swojej przewagi. Jeśli osoba, którą chcesz rozkochać w sobie znajduje się obecnie w relacji, która jest w tarapatach, twoje komplementy mogą być maścią, aby uspokoić jej umysł i zrobić miejsce dla ciebie.

Kolejna ważna sprawa. Czy wszyscy w takim samym stopniu cenią komplementy?

Otóż nie. Złotówka oznacza mniej dla milionera niż dla nędzarza. A komplement oznacza mniej dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do pochwał. Jeśli chcesz rozkochać w sobie bardzo atrakcyjną kobietę, musisz ciężko pracować i być bardziej oryginalny w swoich komplementach. Atrakcyjni i utalentowani ludzie są przyzwyczajeni do pochwał, więc komplementy często mają mniejszą wartość dla nich.

Bardzo ważne jest również, aby komplementy rozważyć czasowo.

Pochwała za ostatnie małe zwycięstwo da lepszy efekt niż brawo za coś większego, ale bardziej odległego. Dlatego komplement dla kogoś kto ma nowy strój jest najlepszy w dzień kiedy został on zakupiony.

Znajomy powiedział mi kiedyś, jak rozczarowany był reakcją swojej dziewczyny po przemówieniu, które wygłosił na swojej imprezie firmowej. Odbierał wtedy ważną nagrodę.

Zaraz po przemowie, który była wielkim sukcesem, wśród oklasków, dumnie poszedł, aby z powrotem zająć miejsce obok swojej partnerki. Pierwszą rzeczą jaką do niego powiedziała było: „Aśka i Marcin też tutaj są, widziałam ich.”

Zaskoczyło go to bardzo, to było dla niego rozczarowanie. Gdzie był jego zasłużony komplement?

Kilka chwil później powiedziała: „Dałeś czadu na scenie, gratuluje kochanie”, ale było już za późno. Różnica kiedy to powiedziała, sprawiła wielką różnicę.

Jeśli on czy ona właśnie skończyli realizację czegoś ważnego co było dla nich sukcesem(wykonana duża sprzedaż, występ na scenie, wynegocjowanie ważnej umowy, ugotowanie wspaniałego posiłku). Postaraj się aby pierwsze słowa z twoich ust dotyczyły tego właśnie zakończonego triumfu.

Jeśli nie chcesz stracić punktów miłosnych w takich sytuacjach należy najpierw dać natychmiastowy odruchowy komplement.

Każdy cieszy się z przyjmowania serdecznych komplementów i praktycznie każdy rozwija ciepłe uczucia wobec osoby, która dała im taki komplement. Dlatego wykorzystaj to, jeśli chcesz rozkochać w sobie kobietę lub mężczyznę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena