Począwszy od pierwszej randki, druga osoba patrzy na ciebie oczami sędziego olimpijskiego. Wszystko, co mówisz i robisz może zrujnować twoje szanse na złoty medal. 

Data dodania: 2015-01-08

Wyświetleń: 2357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Budowanie nowej relacji jest jednak jeszcze bardziej niebezpieczne niż igrzyska, ponieważ, jeśli pogrzebiesz się w pierwszym terminie, to prawdopodobnie nie dostaniesz szansy, aby ponownie konkurować następnym razem.

Istnieje kilka kluczowych rzeczy, o których powinieneś pamiętać na randce.

Jak powinna wyglądać rozmowa.

Pomyśl o swojej pierwszej rozmowie jak o sztuce przesłuchań, aby zobaczyć, jaką rolę, jeśli w ogóle, będzie grać w twoim życiu druga osoba.

Do nudnych tematów możesz uciec później w związku, ale nie teraz. Twoja pierwsza rozmowa musi być płynna, radosna i pełna energii, jeśli ma to zapalić przyszłą relacje.

Musisz odkryć gorące „Tematy” dla drugiej osoby, aby upewnić się, że pierwsza rozmowa jest niezapomniana dla niej czy dla niego.

Co to są gorące tematy? Dla jednej osoby jest to sport, teatr, balet. Dla drugiej filozofia, psychologia lub rozszczepienie jądra. Wiele osób lubi rozmawiać o rodzinnym domu, samochodzie, psie, albo papudze i to uważa za najbardziej wciągające tematy do rozmowy. Znajdź te „gorące” tematy, a znacznie ułatwisz sobie rozmowę.

Artykuły, które mogą ci pomóc:

To frustrujące, aby być na randce z atrakcyjną nieznajomą i utknąć w rutynie na temat pogody.

Podam ci technikę w celu ułatwienia przejścia od codziennych tematów na które rozmawiają nieznajomi na temat, który jest bliżej serca twojej nowej wybranki.

Podczas gdy druga osoba mówi, zbieraj wszelkie nietypowe odniesienia w rozmowie, wszelkie odchylenia, każdą dygresję lub dowolne wywołanie innego miejsca, czasu, lub osoby. Wybierz to słowo, bo to klucz aby wiedzieć, o czym naprawdę  lubi rozmawiać.

Tą technikę możesz wykorzystać nie tylko na randce, ale także próbując poznać kogoś w ciągu dnia.

Załóżmy, że idąc do domu z pracy, nagle wybucha ulewa. Idziesz się ukryć na przystanku i spotykasz bardzo atrakcyjną kobietę. Możesz zaryzykować i powiedzieć:

" Wygląda na to, że zaraz będzie burza"

Kobieta odwraca się do ciebie, wydaje się otwarta i mówi "Wątpie"

Szukasz po omacku czegoś innego do powiedzenia. "Uh, czekasz na autobus czy chronisz się przed deszczem?"

Kobieta odpowiada: "Chronię się przed deszczem."

 Ty: "To tak jak ja, mam nadzieję, że zaraz przestanie.”

Kobieta: „Niech pada, to jest dobre dla roślin”.

Oboje spoglądacie na boki przez chwilę, a potem z powrotem na siebie. Uśmiechasz się. Kobieta

odpowiada wymuszonym uśmiechem. Wtedy żadne z was nie może pomyśleć o niczym innym do powiedzenia, więc wracacie spojrzeniem z powrotem przed siebie. Koniec ewentualnego romansu.

Rozmowa była komfortowa. Kobieta uśmiechała się i wydawała się być otwarta na Ciebie. Ale kiedy przyszedł czas, aby przejść od nudnych rzeczy do bardziej ciekawych tematów, byłeś onieśmielony.

Oto quiz. W powyższym pogawędce pojawiło się jedno słowo, które mogło poprowadzić cię do czegoś bardziej interesującego dla niej.

Odpowiedź: To było słowo „rośliny”

Ona powiedziała: "Niech pada. To jest dobre dla roślin”.

Wtedy mógłbyś powiedzieć na przykład: "Och, masz ogród?" Może ona posiada  ogród warzywny, ogród na dachu, ogród wiszący itp.. Może ona nie ma ogrodu, ale po prostu kocha rośliny. Nie wiemy tego, ale wiemy, że rośliny są w jakiś sposób częścią jej świata. W przeciwnym razie nie byłoby słowa na ten temat.

Słuchaj każdego nieco nietypowego słowa. Ucz się jak być „detektywem słowa.” Bo każde takie słowo może być przepustką do cieplejszego tematu rozmowy.

Rozmowa jest jak seks

Kiedy kochasz się z nowym partnerem/partnerką, po raz pierwszy, możesz delikatnie zapytać, czy lubi to w jaki sposób sprawiasz jej przyjemność? Czy jest coś co jeszcze lubi itd.

Kiedy jesteście w łóżku razem pierwsze kilka razy, jeszcze nie wiesz, gdzie ona lubi byś ją pieścił, gdzie uwielbia być dotykana. Jak delikatny powinieneś być. Itd.

Musisz obserwować ją i starać się wyłapywać podpowiedzi. Możesz oglądać jak reaguje jej ciało, jej wyraz twarzy. Słuchać jak wzdycha lub krzyczy. I na tej podstawie korygować swoje zachowanie.

W rozmowie powinieneś być tak samo wrażliwy na sygnały, które nieświadomie wysyła druga osoba.  Ponieważ nie możesz zapytać drugiej osoby "Czy nasza rozmowa podoba ci się, co o niej sądzisz?" itd.  Jedyne co Ci pozostaje to obserwacja.

Rozmowa jest jak sprzedaż

Podczas rozmowy bądź świadomy reakcji drugiej osoby. Miej oko na jej mimikę twarzy, ruchy głowy, obrót ciała, gesty, a nawet oczy.

Bądź jak profesjonalny sprzedawca, starając się dowiedzieć, jak interpretować te wszystkie sygnały i planuj odpowiednio korekty. Z rzadkim wyjątkiem tych, którzy nauczyli się bardzo skomplikowanej sztuki oszustwa, druga osoba nie może nie komunikować tego jak się czuje. Twoja wybranka nie powie tego w słowach, ale sygnały i jej mowa ciała mówią to bardzo wyraźnie.

Gdy zauważysz, że odwraca głowę to znaczy, że zaczyna nudzić się rozmową i prawdopodobnie powinieneś zmienić temat rozmowy.

Hałas z zewnątrz, ktoś nowy wchodzi do pomieszczenia, rozmowa osób będących obok, jeśli takie rzeczy powodują że odwraca głowę, to znaczy, że powinieneś zareagować i zmienić taktykę.

Jeśli jednak Twoja rozmowa jest urzekająca, a ona nie spogląda nigdzie dalej.

I nawet gdy cała taca talerzy ląduje na podłogę przy sąsiednim stoliku, a jej głowa i wzrok i tak są skupione na tobie, to znaczy, że sprawy idą naprawdę dobrze i nie powinieneś niczego zmieniać.

Kolejnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest tułów.

Gdy utkniesz w nudnym dialogu z kimś, długo przed swoim usprawiedliwieniem, aby uciec, organizm zaczyna prace przygotowawcze. Bierzesz krok w tył, a tułów odwraca się.

Jeśli rozmawiasz  z kimś kto zaczyna się cofać lub lekko odwracać, uważaj. To sygnał abyś coś zmienił. Nie trzymaj się aktualnego tematu rozmowy.

Spróbuj zadać osobiste pytanie, które rzuci ostrość z powrotem na drugą osobę. Pozwoli to odzyskać na nową uwagę twojego rozmówcy i jeśli rozmowa nie jest jeszcze spalona, to może ją ożywić i nadać jej nowy kierunek.

Odwrotnie, jeśli twoja wybranka poświęca Ci pełną uwagę, ma otwartą pozycję ciała. To tak jak w sprzedaży jest to czas, aby wykonać kolejny krok. Zrób to samo. Wykonaj ruch. To jest czas na pocałunek, pójście do ciebie lub do niej, czy zaplanowanie kolejnego spotkania.

Uważaj też na ręce drugiej osoby.

Czasem usta mogą kłamać, ale ręce mogą ujawnić wszystko.

Czy ona bawi się czymś na stoliku podczas rozmowy? Czy jeździ palcem wokół krawędzi szklanki? Ruchy te wyrażają zamyślenie lub kontemplacje.

Może myśli o tym, co właśnie powiedziałeś. Odbierz to jako sygnał, że możesz przestać mówić i niech chwila ciszy zmieni bieg wydarzeń.

Dłonie to doskonały znak. Kiedy ona ma swoje dłonie skierowane w twoją stronę, oznacza to, że cię lubi.

Nie czuje się zagrożona i prawdopodobnie czuje się swobodnie w twoim towarzystwie.

W razie potrzeby, to może być odpowiedni czas na pierwszy delikatny dotyk, najlepiej w miejscu

otwartej dłoni lub na ramieniu.

Miej też uwagę na jej oczy. Jeśli widzisz, że jej oczy wędrują, to może oznaczać, że jesteś na nudnym temacie rozmowy. Spróbuj zmienić temat.

Jak profesjonalny sprzedawca, obserwuj swoje szanse starannie i odpowiednio dokonuj korekt. W ten sposób, Twój klient będzie bardziej skłonny do zakupu niż normalnie.

Spraw wrażenie, jakbyście byli ze sobą blisko.

Możesz stworzyć wrażenie intymności z drugą osobą, nawet jeśli spotkaliście się przed chwilą. Oto technika, która sprawia, aby druga osoba podświadomie czuła, że jesteście sobie bliscy.

Zazwyczaj, gdy rozmawiamy z nieznajomymi, nie mówimy o wszystkim, a już na pewno nie ujawniamy osobistych sekretów, które moglibyśmy powiedzieć tylko przyjacielowi czy bardzo dobremu znajomemu. Z osobami, które znamy bardzo dobrze poruszamy zupełnie inne tematy niż z tymi, których znamy bardzo słabo.

Jednak, w miarę jak stajemy się sobie bardziej bliżsi, rozdajemy małe kawałki siebie jako dar.

Bądź jeszcze bliżej drugiej osobie dzieląc się z nią jakimś małym sekretem lub dziwactwem.

Możesz powiedzieć, że kiedy jesteś bardzo zdenerwowany, starasz się nie gryźć paznokci, ale nie zawsze ci to wychodzi lub możesz powiedzieć, że twoje włosy bywają  tak tłuste, że musisz je myć codziennie.

Kiedy ujawniasz takie małe dziwactwa, to tak jakbyś mówił do przyjaciela, a wtedy pojawiają się  szanse, że on lub ona będą starali się odwzajemnić.

Takie odkrywanie siebie tworzy powiązanie, dzielenie się tajemnicami łączy dwoje ludzi.

Z drugiej strony jeśli czujesz, że on lub ona nie szanuje Cię jeszcze na tyle, to ujawnianie takich sekretów może spalić na panewce.

Odsłanianie małej słabość jest miłe. Dużej już nie jest, przynajmniej nie na tak wczesnym etapie relacji.

Jeśli czujesz, że rozmowa idzie gładko i miło. Wybierz jakąś maleńką słabość i ujawnij ją jak na spowiedzi, ale upewnij się, że to naprawdę niewielkie.

Czym się zajmujesz i skąd jesteś?

Odpowiedzieć na to pytanie zależy od tego jaką rolę w twoim życiu ma odegrać osoba z którą masz randkę. Czy pragniesz długotrwałego związku czy też szukasz jednonocnej przygody.

Powinieneś być przygotowany.

Następnym razem, kiedy obca osoba zwraca się do ciebie i pyta: "Czym się zajmujesz na codzień?" Upewnij się, że odpowiedź emanuje radością i pewnością siebie.

Powiedzmy, że właśnie spotkałeś odpowiednią osobę i po prostu odpowiedziałeś: "Jestem sekretarką", "Jestem adwokatem "lub" Jestem fizykiem jądrowym. "

Cóż, to miłe. Tylko co on ma odpowiedzieć? Dałeś mu tylko jeden wyraz odpowiedzi na "Czym się zajmujesz"

Nigdy nie dawaj tak krótkich odpowiedzi. Rzuć więcej przynęt, tak by rozmowa toczyła się bez problemu.

Jesteś prawnikiem? Zamiast po prostu powiedzieć: "Jestem prawnikiem," staraj się to rozwinąć powiedzmy tak: "Jestem adwokatem. Nasza firma specjalizuje się w prawie pracy. Ale akurat, teraz jestem zaangażowany w sprawę, gdzie kobieta zaszła w ciążę z własnym szefem".

Teraz dałeś kilka konwersacyjnych przynęt, z których będzie mógł skorzystać twój rozmówca, starając się odpowiedzieć.

Odpowiednie miejsce

Staraj się trzymać z dala od wyboru miejsc, które kładą duże ciśnienie na to aby ciągle mówić (jak siadając od razu do kolacji, bez żadnej innej aktywności wcześniej) lub zbyt mało (jak w kinie). Wybór aktywności sportowej zabawy, czy coś w rodzaju sztuki, muzeum, koncert, to może pomóc skoncentrować się na czymś innym  i stworzyć coś dla was dwojga, aby porozmawiać na ten temat i cieszyć się tym razem. Postaraj się wybrać coś co pozostawia emocjonalnie doświadczenie.

Potem, oczywiście, miło było by zjeść obiad lub kolację i podyskutować o tym doświadczeniu. Wielu mężczyzn zastanawia się nad wyborem miejsca, gdzie można by pójść coś zjeść. Dlatego, jeśli mężczyzna prosi cię o sugestie, wybierz jakieś urocze i tanie miejsce.

Mężczyzno, ty również możesz wybrać urocze i niedrogie bistro, ale pamiętaj, że kolacja pierwszej klasy w drogiej restauracji jest afrodyzjakiem dla wielu kobiet. Istnieje silny argument za zabraniem Pani do ekskluzywnej restauracji na pierwszej randce. Kiedy już pójdziecie do restauracji, bądź ślepy na jej/jego braki, gafy czy brak obycia w drogiej restauracji. Bądź głuchy na jej kichanie, kaszel lub czkawkę. Nie ważne jak dobre masz intencje mówiąc "Na zdrowie", czy uśmiechając się przy tym, nikt nie lubi przypominać sobie o swoich ludzkich słabościach.

Należy również pamiętać, że randka nie musi odbywać się w nocy, ale może się zdarzyć w godzinach popołudniowych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zawsze można ją przedłużyć.

Nie korzystaj z telefonu, jeśli nie musisz

Postaraj się powstrzymywać od SMS-ów, e-maili i sprawdzania facebooka na telefonie, jeśli nie będziesz używał telefonu przez godzinę to nikt z tego powodu nie umrze. Jeśli spodziewasz się ważnej rozmowy, w tym dniu/czasie, poinformuj o tym drugą osobę, powiedz mu/jej, że być może będziesz musiał porozmawiać przez telefon w ważnej sprawie przez kilka minut i z góry pragniesz za to przeprosić.

Sadź nasiona podobieństwa

Aby między wami zaiskrzyło bardzo ważne jest poczucie podobieństwa. Teraz, na pierwszej randce, to czas sadzenia tych nasion podobieństwa. Technika ta, chociaż jest dla obu płci, to bardziej istotna jest dla kobiet, ponieważ kobiety zbliżają się poprzez rozmowy. Mężczyźni natomiast poprzez działanie, wspólną aktywność.

Wiele kobiet zapomina o tej istotnej różnicy. Na ich pierwszej randce, sugerują, miejsce, gdzie da się porozmawiać i poznać się nawzajem. To już blisko, kobiecego stylu. Jednak jeśli planujesz aby zakochał się w Tobie, nie ma lepszego sposobu, aby wybrać jakąś wspólną aktywność. Dowiedz się jaka aktywność go interesuje, a następnie zasugeruj, że też chciałabyś spróbować.

On dostaje w ten sposób podprogowy komunikat "Ta kobieta pasuje do mojego stylu życia."

Możesz się nudzić na meczu koszykówki, boksu, piłki nożnej lub wyścigów konnych, ale jeśli to jest jego pasją i chcesz aby on był z tobą,  to może okazać się najlepszym ruchem jaki możesz zrobić.

Najważniejsze w pierwszej randce jest to, aby odpocząć, zrelaksować się i dobrze się bawić. Niezależnie od tego, czy popchnęło to waszą znajomość dalej, czy nie, potraktuj to jako dobre doświadczenie dla Ciebie, z którego będziesz mógł wyciągnąć wnioski na przyszłość. Powodzenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena