Kilka lat temu na stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego stać było tylko nielicznych, ponieważ takie zlecenie wiązało się z wydaniem od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych na start. Inaczej wyglądała sytuacja jeśli ktoś sam potrafił tworzyć strony www, ....

Data dodania: 2008-06-11

Wyświetleń: 4308

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kilka lat temu na stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego stać było tylko nielicznych, ponieważ takie zlecenie wiązało się z wydaniem od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych na start. Inaczej wyglądała sytuacja jeśli ktoś sam potrafił tworzyć strony www, ale w końcu nie każdy zna się na językach programowania i projektowaniu stron.
W dzisiejszych czasach kiedy każdy może założyć własny sklep internetowy lub dowolny inny biznes w internecie trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić.

Istnieje wiele możliwości zarabiania w internecie.
W ostatnim czasie pojawiają się nowe tendencje dostępne dla tych, którzy nie mają żadnego pojęcia o stronie informatycznej prowadzonego przedsięwzięcia. Zasada jest prosta: otrzymujemy gotowe narzędzie do zarabiania pieniędzy w zamian za prowizję dla operatora. Założenie jest takie, że liczy się umiejętność sprzedaży poprzez promowanie własnego biznesu w sieci.

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za takim rozwiązaniem, dzięki któremu nawet duże biznesy mogą być prowadzone przez pojedyncze osoby. Mianowicie działając jako pośrednik nie bierzemy sobie na głowę dużego problemu jakim jest zatowarowanie na start, magazynowanie, pakowanie, wysyłka i ewentualne reklamacje. Dzięki temu własny ebiznes można prowadzić z mieszkania, a przy dobrej organizacji i promocji własnego serwisu czerpać pasywny dochód ze sprzedanych towarów.

Zbyt piękne by było prawdziwe.
Po przeczytaniu powyższego tekstu może wydawać się, że to nie jest możliwe i musi się za tym kryć jakiś podstęp. Wszystko co nowe i nietypowe nie wzbudza od razu powszechnego zaufania. Jednak to wcale nie jest tak, że po darmowym założeniu własnego sklepu czy innego ebiznesu można usiąść z założonymi rękoma i liczyć pieniądze. To wcale tak nie wygląda. Zadania właściciela serwisu nie obejmują jego stworzenia i tego wszystkiego o czym mowa powyżej, ale trzeba pamiętać, że dostajemy do ręku po prostu gotowe narzędzie i to od nas zależy jak je wykorzystamy. Dostajemy możliwość zarobienia pieniędzy, a nie pieniądze za nic.
Wiele osób myli te dwie rzeczy i stąd biorą się opinie, które można spotkać, że różnego rodzaju programy partnerskie nie działają i nie przynoszą efektów. Sokoro na różnego rodzaju programach partnerskich i współpracy w sieci na całym świecie i w Polsce ludzie zarabiają, dlaczego nie spróbować być jednym z nich?Ale nie wystarczy tylko usiąść w fotelu.

Wszystko zależy od naszej kreatywności i ciekawych pomysłów na promocję w sieci.
Istnieje kilka sposobów na zareklamowanie się nie wydając praktycznie żadnych pieniędzy, lub posiadając mocno ograniczone środki. Można skorzystać z reklamy kontekstowej Google Adwords, udzielać się na różnego rodzaju forach dyskusyjnych, ustawić stopkę swojego maila jako reklamę serwisu, pisać artykuły na tematy dotyczące własnego przedsięwzięcia, wydać jakiś darmowy gadżet (np. ebook), który rozsiewany po sieci będzie darmową reklamą. To tylko niektóre sposoby, reszta zależy od naszej pomysłowości i kreatywności.

Ebooki jako idealne rozwiązanie na pierwszy ebiznes.
W USA, Azji i Europie Zachodniej istnieją świetnie prosperujące firmy, których działalność opiera się wyłącznie na sprzedawaniu tylko jednego ebooka. Ebooki na zachodzie uczyniły już wielu ludzi milionerami, a dla jeszcze większej liczby osób stanowią główne lub dodatkowe źródło dochodów. Ta fala zbliża się do Polski! Najlepsi autorzy ebooków w Polsce osiągają dochody rzędu 1000-2000 zł miesięcznie pasywnego dochodu z tytułu tantiem autorskich. Chociaż taka forma dochodu to u nas jeszcze rzadkość, jak pokazuje historia taki trend na dużą skalę dotrze także i do naszego kraju.
Ebooki to po prostu książki, tyle że w formie elektronicznej. Są dostępne jako zamiennik tradycyjnych książek (e-książki), prasy (e-prasa), lub jako książki audio (audiobooki) na płytach CD, lub w formacie mp3. Dużym atutem jest fakt, że na zakupioną pozycję nie musimy czekać. Wybierasz tytuł, płacisz i ściągasz na swój komputer natychmiast ponieważ serwisy oferujące takie publikacje mają systemy zamówień zintegrowane z systemami płatności.

Jak zatem zacząć?
Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla siebie program partnerski i właściwy serwis zgodny z naszymi upodobaniami i planami udostępniający możliwość stworzenia własnego ebiznesu. Takich serwisów działających w Polsce jest co najmniej kilkanaście. Jeśli zdecydujemy się zacząć od ebooków ( jest to chyba najprostsza na dziś możliwość, aby zacząć zarabiać nie wydając pieniędzy na start ) warto poszukać serwisu zajmującego się właśnie ebookami.

Nic jednak nie stanie się samo, więc jeśli ktoś wierzy w to, że pieniądze będą same do niego napływać bez choćby najmniejszego wysiłku z jego strony niech lepiej poszuka sobie innego sposobu na zysk.

Licencja: Creative Commons