O czym musimy pamiętać udostępniając Klientom płatności internetowe?

Data dodania: 2008-06-05

Wyświetleń: 3354

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Płatności internetowe to bardzo ważny aspekt prowadzonej e-działalności. Aby zapewnić Klientom pełen komfort świadczonych usług i zachęcić do skorzystania z naszej oferty ponownie, musimy postarać się, aby udostępniany u nas system płatności spełniał wszystkie warunki dobrych płatności.

BEZPIECZEŃSTWO

Cecha zdecydowanie najważniejsza. Jeżeli nie zapewnimy odpowiedniego zabezpieczenia przy dokonywaniu wpłat przez Klientów, możemy zapomnieć o rosnącej sprzedaży. Klienci nie będą ryzykowali włamaniem na swoje konto, czy kradzieżą danych do kart płatniczych, jeśli oferowane przez nas formy płatności nie będą się cechowały dużym bezpieczeństwem przesyłanych danych.

SZYBKOŚĆ

Cecha również bardzo istotna przy dokonywaniu płatności w Sieci. System płatniczy powinien cechować się możliwością błyskawicznej wpłaty, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na dokonanie opłaty. Również ważne jest, aby wpłaty były maksymalnie szybko księgowane. W dobie rosnącego zainteresowania e-zakupami musimy być konkurencyjni i zapewnić Klientom szybką obsługę. Długie oczekiwanie na zaksięgowanie wpłaty przez wpłaty na poczcie zaczynają być coraz rzadziej wybieraną formą płatności. Klienci, wybierając inne formy zapłaty, liczą, że ich wpłata dotrze do nas bardzo szybko, a oni równie szybko będą mogli cieszyć się opłaconym produktem czy usługą.

PROSTOTA

Złożoność systemu płatniczego i skomplikowany układ różnorodnych funkcji, to nie jest cecha, która sprawi, że Klienci będą wracali do naszego serwisu, aby złożyć kolejne zamówienie. Panel płatności musi być maksymalnie funkcjonalny i przejrzysty, aby jego używanie było niemal intuicyjne.

SPRAWNOŚĆ

Dokonanie płatności oprócz bezpieczeństwa, szybkości i prostoty powinno się również cechować znakomitą sprawnością. Nie udostępniajmy Klientom płatności, które przy każdym kroku będą się zawieszały, ładowały w nieskończoność, czy też kończyły nieudaną próbą dokonania opłaty. Takie podejście może się skończyć już tylko zastanawianiem się, gdzie podziali się nasi Klienci.

Stwórz w swoim serwisie optymalną możliwość dokonywania wpłat. Dobry system płatności internetowych, to jeden z bardzo istotnych elementów działalności w Sieci oraz kolejny krok do osiągnięcia sukcesu!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena