Za jedną z najbardziej bezpiecznych diet, jakie znane są niemalże na całym świecie, uchodzi współcześnie dieta pszenna, znana także oczyszczającą. Dziś proponuje się ową pszenną dietę niezwykle często, albowiem dietetycy na całym świecie uważają, że nie tylko daje świetne efekty i rezultaty, ale także jest zdrowa dla naszego organizmu.

Data dodania: 2014-07-17

Wyświetleń: 1458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dieta pszenna

Taka opinia panuje przede wszystkim dlatego, że dieta ta zawiera bardzo duże ilości białka, a także ma w sobie ogromną ilość węglowodanów, witamin oraz składników mineralnych, które są niezbędne, aby nasz organizm każdego dnia mógł poprawnie funkcjonować. 

Odrobina tłuszczu w diecie

Cechą charakterystyczną tejże diety jest także to, że w swym składzie ma ona niewielką ilość tłuszczu, co też można uznać za zaletę. Istotnym minusem tejże diety jest jednak to, że nie ma w niej wcale witaminy C, która wszak jest bardzo istotna dla odporności naszego organizmu. Mimo tego faktu, dietę można bez żadnych obaw stosować, ponieważ trwa ona jedynie kilka dni. Dodatkowo ta dieta jest wzbogacona w owoce i warzywa, dzięki czemu zawiera sporo witamin, które sprawiają, że czujemy się doskonale. 

Główne założenia diety

Dieta pszenna jak sama nazwa wskazuje opiera się przede wszystkim na tym, aby każdego dnia jeść tyle pszenicy, ile tylko chcemy. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń, dlatego każdy może idealnie dopasować ją do swoich potrzeb. Zanim jednak będziemy jeść pszenicę, w pierwszej kolejności należy ją namoczyć, a następnie gotować pod przykryciem przez około godzinę. Tak przygotowaną pszenicę możemy jeść zamiast posiłków, cztery, bądź też nawet pięć razy dziennie. Jeśli chcemy wzmocnić efekt oczyszczający tejże diety, do pszenicy możemy dodać także śliwki. Taka dieta przynosi naprawdę doskonałe efekty oczyszczające, dzięki czemu nasz organizm nie tylko traci zbędne kilogramy, ale przede wszystkim czujemy się lekko i komfortowo. Podczas stosowania tej diety zalecane jest także picie dużej ilości wody niegazowanej, dzięki czemu jest ona naprawdę jeszcze bardziej skuteczna.

Zdrowie przede wszystkim

Pamiętaj, zdrowie zawsze stawiaj na pierwszym miejscu, bez względu na to, na jakiego rodzaju diecie aktualnie jesteś. Skuteczna dieta nie znaczy szybka, lecz zdrowa i zrównoważona. Nie nastawiajmy się na cuda i natychmiastowe efekty. Nasz organizm może bezpiecznie tracić tylko kilka kilogramów masy miesięcznie. Jeżeli tracimy więcej, oznacza to, że spalamy również mięśnie, a jest to już oznaka wyniszczania ciała.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena