Ślub i wesele to niewątpliwie jeden z tych dni, które warto uwiecznić. Jedni decydują się na współpracę tylko z fotografem, inni z kamerzystą, inni z obojgiem z nich, a jeszcze inni rezygnują z tego zupełnie. Jakie są tego powody i czy warto wynajmować kamerzystę ślubnego?

Data dodania: 2014-06-03

Wyświetleń: 10272

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie bardzo dużo par młodych, jeśli nie ich znaczna większość, wynajmuje na swój ślub zarówno fotografa i kamerzystę. Dlaczego tak jest? Dlatego, że zarówno film ze ślubu i wesela, jak i zdjęcia przywołują te wszystkie wspaniałe momenty, wywołują prawie te same emocje, co w dniu uroczystości ślubnych. Zdjęcia uporządkowane w albumie stanowią wspaniałą pamiątkę, którą bez problemu można wziąć do ręki, obejrzeć. Film z kolei to już nieco bardziej wyrafinowany sposób na upamiętnienie tego wspaniałego dnia. W przeciwieństwie do zdjęć można go nieco bardziej przerobić w sposób elegancki, bądź zabawny oraz wybrać te wszystkie momenty, które niekoniecznie zostały uwiecznione na zdjęciach. Ponadto na filmie tym chwilom można się dokładniej przyjrzeć, przypomnieć sobie szczegóły, słowa, sytuacje.

Nie wszystkie jednak pary decydują się na współpracę z kamerzystą. Przede wszystkim jest to dodatkowy i niemały wydatek, na który czasem narzeczeni nie mogą sobie pozwolić. Współcześnie ponadto szerzy się przekonanie, iż obecność kamery i kamerzysty na ślubie i przyjęciu weselnym peszy zaproszonych gości, sprawia, że nie czują się oni komfortowo. Faktycznie ziarno prawdy w tym jest, bowiem to, co zostanie nagrane (niezręczne wypowiedzi, niewłaściwe, czy nieco śmieszne zachowania) zostaną utrwalone. A nie wszyscy chcą, by podczas niefortunnych zdarzeń zostali sfilmowani i uwiecznieni. Goście mogą, ale wcale nie muszą, lepiej się bawić bez obecności kamerzysty. To, czy będą w stanie się w pełni odprężyć i bawić tak, jakby chcieli, zależy w dużej mierze od ich usposobienia.

Kamerzysta ślubny to też dodatkowe sprawy do załatwienia. Jeżeli na ślubie ma być fotograf to musi się porozumieć z kamerzystą, by nie wchodzili sobie w drogę. Ponadto samo dokonanie wyboru odpowiedniego filmowca może być nie lada wyzwaniem – sprawdzenie jego doświadczenia, wiedzy, realizacji, a także opinii o nim pochłonie pieniądze i dużo czasu. Zatem przyszła para młoda musi dokładnie się zastanowić, czy warto jest podejmować współpracę w zakresie filmowania uroczystości weselnej.

Licencja: Creative Commons