Jak przygotować się na kolonie pod namiotem? Co ze sobą zabrać i co najlepiej zostawić w domu? ‎Dzieci i młodzież bardzo często mają problem z odpowiednią organizacją. Warto w takiej sytuacji ‎spojrzeć na pamiętnik małego Zucha, który dołożył wszelkich starań, aby podzielić się swoimi ‎spostrzeżeniami i radami.  

Data dodania: 2014-05-19

Wyświetleń: 1152

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

‎1. Namiot – z reguły jeden na kilka osób wystarczy. Najlepiej jeszcze przed wyjazdem dobrać się w ‎grupy osób, które będą spały w jednym namiocie, a następnie określić, kto jest odpowiedzialny za ‎jego zabranie ze sobą. Wyjazd na kolonię nie musi oznaczać poniesienia kosztów zakupu namiotu. ‎Wiele osób posiada takie, które bez problemu pomieszczą trzy czy nawet cztery osoby, a, co ‎więcej, pola namiotowe z reguły oferują także ich wynajem. Z tym nie powinno być najmniejszego ‎problemu.  
‎2. Śpiwór – przydaje się nawet podczas kolonii letnich. To, że na zewnątrz za dnia panuje wysoka ‎temperatura, nie oznacza jeszcze, że nocą też będzie ona aż tak atrakcyjna. Oczywiście, nie trzeba ‎inwestować w drogie śpiwory, potrafiące ogrzać ciało nawet przy minusowych temperaturach. ‎Wystarczy po prostu coś, czym można przykryć się szczególnie nad ranem – najzimniej jest około ‎godziny czwartej i piątek rano.  
‎3. Karimata – do wyboru są dwa główne jej rodzaje. Pierwszy z nich to karimata dmuchana, ‎doceniana przez miłośników wygody, a drugi to karimata piankowa – standardowa. W przypadku ‎wyboru tej drugiej dobrze jest zdecydować się na taką, która pod spodem posiada formę ‎termoizolacyjną, gwarantującą należytą temperaturę.  
‎4. Latarka – nigdy tak do końca nie wiadomo, kiedy może ona się przydać, więc zawsze warto mieć ‎ją przy sobie. Bardzo dobrze sprawdza się latarka na głowę, przymocowana na przykład do opaski, ‎chociaż latarka podręczna też sprawdzi się całkiem dobrze.  
‎5. Scyzoryk wielofunkcyjny – nadaje się zarówno do przygotowywania posiłków, jak i zbierania ‎opału na ognisko czy wykonywania drobnych prac w obrębie pola namiotowego. Warto mieć go ‎zawsze w kieszeni. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a znacząco ułatwia wykonywanie wielu ‎czynności, które podczas kolonii są wręcz niezbędne.  
‎6. Ciepłe ubrania i kurtka przeciwdeszczowa – pogoda lubi płatać figle. Ubrania letnie idealnie ‎sprawdzą się za dnia, ale wieczorem na pewno przydadzą się grubsze bluzy i długie spodnie. Do ‎tego warto zadbać o wygodne buty i kurtkę przeciwdeszczową, która może przydać się podczas ‎niezbyt atrakcyjnych warunków pogodowych. ‎

Licencja: Creative Commons