Matką wynalazków jest potrzeba i tak też było w wypadku urządzenia klimatyzującego. Montaż klimatyzatora niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków dla zdrowia oraz podnosi komfort życia jego użytkowników.

Data dodania: 2014-02-26

Wyświetleń: 1006

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Komfort posiadania klimatyzatora

Wybór klimatyzatora

Najlepiej zdecydować się na montaż klimatyzacji podczas remontu mieszkania, dzięki czemu bez wyrzutów sumienia można przeprowadzić prace montażowe, które często wiążą się z naruszeniem konstrukcji ściany. Najpopularniejszymi modelami klimatyzatorów, które instaluje się w mieszkaniach są klimatyzatory naścienne. Montuje się je zazwyczaj w odległości 10 do 30 cm od sufitu, w miejscach najmniej zaburzających estetykę pomieszczenia. Przeważnie są to urządzenia typu split, które składają się z dwóch rozłącznych jednostek. Część wewnętrzną umieszczona jest w środku pomieszczenia, zaś zewnętrzna jak sama nazwa wskazuje poza pomieszczeniem. Ważne jest dogodne umieszczenie urządzenia, tak aby hałas będący efektem pracy silnika nie przeszkadzał domownikom czy sąsiadom.

 

Przy wyborze instalacji dla wielu inwestorów kluczowe znaczenie ma wygląd urządzenia – jego estetyka. Należy jednak pamiętać, że urządzenie powinno spełniać przede wszystkim funkcje, w celu jakim zostało zakupione. Co ciekawe konsument nie jest skazany na biały kolor urządzenia, na rynku istnieją firmy specjalizujące się w zmianie kolorów klimatyzatorów w zależności od gustu klienta. Nowością jest klimatyzator z płaskim, szklanym panelem, na którym można umieścić dowolną grafikę. Ta wersja na pewno przypadnie do gustu twórczym jednostkom.

 

Usterki klimatyzatora

Jak każde urządzenie klimatyzator też się psuje. Należy dbać o jego stan i regularnie poddawać sprzęt kontroli jakości dokonywanej przez serwisanta. Jeśli właściciel zauważy jakiekolwiek odchylenie od normy w pracy klimatyzatora należy wyłączyć urządzenie i wezwać serwisanta. Usterki można uniknąć przemywając od czasu do czasu filtry oraz utrzymując w czystości urządzenie (jego zewnętrzną cześć). Jeśli doszło do awarii kluczowa jest diagnoza elementu, który został uszkodzony, gdyż wymiana sprężarki jest kosztownym wydatkiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena