Fotele z masażem to nie zabawki, chociaż zabawa na nich jest przednia, chociaż może powinniśmy raczej mówić o przyjemności, niż o zabawie. Staramy się tutaj podkreślić fakt, że oprócz masażu czysto relaksacyjnego, w fotelach z masażem można liczyć też na masaż o właściwościach leczniczych.

Data dodania: 2014-02-12

Wyświetleń: 4298

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fotele z masażem i przeciwwskazania do stosowania takich urządzeń

Dostępny on jest we wszystkich fotelach masujących, chociaż oczywiście drogi fotel masujący będzie się tutaj prezentował pod tym względem zdecydowanie lepiej, niż tańszy model. Jeśli jednak pojawi się element leczniczy, musi pojawić się element przeciwwskazań. 

Masaż leczniczy zapewniany przez fotel z masażem

Masaż leczniczy nie jest tutaj tak naprawdę niczym specjalnie wyjątkowym, ponieważ większość mechanizmów masowania oferowanych przez fotele z masażem ma właściwości lecznicze o różnym natężeniu. Zazwyczaj chodzi tutaj po prostu o oddziaływanie mechaniczne na nasze tkanki, co powoduje ich przemieszczanie się i często też nagrzewanie. Potrafi to być zbawienne dla wszystkich osób cierpiących na problemy nerwowe związane z kompresją kręgów kręgosłupa, problemy stawowe związane ze stanami zapalnymi i na różnego rodzaju choroby tkanek miękkich, a nawet tkanek twardych. W oparciu o to można już określić pewne przeciwwskazania, ale w praktyce wygląda to trochę inaczej, niż można by się tego spodziewać. 

Fotele do masażu i pośrednie oraz bezpośrednie przeciwwskazania

Elementy bezpośrednie są całkowicie oczywiste, bo jeśli posiadamy jakieś mechaniczne uszkodzenie ciała, na przykład złamaną nogę, jej masowanie nie byłoby najlepszym pomysłem. To samo tyczy się też chorób zwyrodnieniowych, które spowodowały poważne zmiany w naszej anatomii. Coś takiego nie może nas dziwić. Jeżeli nie chcielibyśmy dmuchać na zimne, można by w zasadzie zapomnieć o kolejnych elementach naszego wywodu, ale zawsze warto być odpowiednio zabezpieczonym. Chodzi tu głównie o to, że jeśli cierpimy na jakieś poważne choroby przewlekłe, na przykład poważną niewydolność krążenia lub silne nadciśnienie, warto jest się najpierw skonsultować z lekarzem. Najprawdopodobniej powie on nam, że fotel masujący będzie dla nas idealnym pomysłem, ale przy niektórych ostrych schorzeniach czasami może nam tego typu fotele relaksacyjne odradzać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena