Zima może dać w kość. Może być mroźno, wietrznie, śnieżnie lub deszczowo. Może być szaro, depresyjnie i nieprzyjemnie. Już po kilku tygodnaich takiej pogody można mieć dość. Warto wtedy zrobić sobie przerwę od zimy i wybrać się w cieplejsze miejsce. Taki wypad nie musi wcale wiele kosztować.

Data dodania: 2014-01-07

Wyświetleń: 931

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Biura podróży oferują wycieczki w ciepłe miejsca na całym świecie. Można lecieć do Egiptu, Tunezji, Maroka, można wybrać się dalej – do Tajlandii, Indonezji czy Brazylii. Wycieczki organizowane przez biura podróży mają właściwie jeden cel – odpoczynek turystów, a przy tym sporo kosztują. Jeśli ktoś nie jest fanem wakacji organizowanych przez biura podróży, może zorganizować sobie wypoczynek na własną rękę i to całkiem tanio.

Chociaż tanie linie lotnicze w okresie zimowym tną siatkę swoich najbardziej turystycznych połączeń (zwłaszcza na południe Europy), to nadal można znaleźć kilka miejsc, gdzie tanio dolecimy i na chwilę oderwiemy się od zimowej szarości.

Ciepłe kierunki zimowe w Europie to naturalnie południe kontynentu. Warto tutaj wymienić południowe krańce Portugalii i Hiszpanii, gdzie w zależności od sezonu, temperatury mogą osiągać 15-20 st. C. Wyspy Kanaryjskie to temperatury nawet powyżej 20-25 st. C. Podobnie wyglądają temperatury w południowych Włoszech, w tym na Sycylii, oraz na Malcie. Wyspy południowej Grecji i Cypr również oferują wiosenną aurę. Również Izrael to temperatury wahające się ok. 20 st. C, z tym, że mogą być niższe w Jerozolimie oraz wyższe nad Morzem Martwym.

Do południowej Hiszpanii dolecimy bezpośrednio, ale do Portugalii czy na Wyspy Kanaryjskie trzeba będzie się przesiąść, na którymś z lotnisk Półwyspu Iberyjskiego lub Europy Zachodniej. Można również przesiąść się w pociągi czy autobusy. Do Włoch dolecimy do Rzymu, skąd również można przesiąść się w tanie linie lotnicze na Sycylię. Większy problem jest z Grecją, gdzie raczej należy skorzystać z regularnych linii lotniczych. Do Izraela dolecimy bezpośrednio WizzAirem, a po kraju można komfortowo podróżować pociągami lub autobusami.

Wszystkie wskazane destynacje oferują zwykle temperatury w przedziale 15-20 st. C, ale należy być przygotowanym na niespodzianki – tak pozytywne, jak i negatywne. Nie wykluczone, że temperatury mogę wspiąć się nieco wyżej, ale jeszcze bardziej prawdopodobne, że przytrafi się nam kilka deszczowych i chłodniejszych dni.

Licencja: Creative Commons