0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
947 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Trzecim i na razie ostatnim artykułem dotyczącym „Wiecznej Młodości" jest „Wpływ diety na nasze zdrowie“.

Jak pisałem już wcześniej – dieta to ok. 60% zmian naszego kodu genetycznego w wieku 50 lat. Pokazuje to, że prawidłowe odżywianie to bardzo ważny element naszego życia. Dlatego warto się do niego odnieść z wielkim szacunkiem. Już Sokrates mówił – „Jemy, aby żyć, nie żyjemy, aby jeść“. Pilnując tej zasady, na pewno długo będziemy zdrowi. Ja mówię NŻ (nie żreć). Ciekawe i zastanawiające jest to, że przynajmniej ja nie znam 80- czy 90-letniego człowieka, nie mówiąc już o starszych osobach, który borykałby się z otyłością lub nadwagą.

Według najnowszych badań najzdrowszą dietą jest tzw. dieta śródziemnomorska, która jest bardzo zróżnicowana i dostarcza naszemu organizmowi wszystko to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Wbrew pozorom nie jest droga i jednocześnie jest bardzo łatwa do zastosowania.

Natomiast, jeśli tempo życia lub nasze złe przyzwyczajenia nie pozwalają nam na prawidłowe odżywianie, zawsze możemy wspomóc nasz organizm naturalnymi suplementami diety. Stosując ww. dietę, przestrzegamy zasady Sokratesa – „Jesteś tym, co jesz“, która pozwoli nam uniknąć wielu chorób, a na pewno być zdrowszym.

Potwierdza się to również na moim przykładzie. Przez kilkanaście lat miałem problemy ze stawami. Z roku na rok ruchomość stawów pogarszała się. Oczywiście medycyna konwencjonalna okazała się bezradna. Zmuszony byłem szukać innych rozwiązań, tj. diety i naturalnych preparatów, które testowałem na sobie. Po kilku latach udało mi się dopasować suplementy, po których moje stawy wracają do normy. Przyjemnie jest móc spać bez bólu, powrócić do normalnego funkcjonowania i robić wszystko to, na co mamy ochotę :).

Życzę wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości w dążeniu do celu i osiągania samych sukcesów.

Licencja: Creative Commons