Jeżeli starasz się być na bieżaco z nowinkami technicznymi i myślisz o kupnie nowego telewizora, który funkcjonuje w technologii 4K, to najpierw przeczytaj ten tekst. Mam nadzieję, że wybije Ci ten pomysł z głowy.

Data dodania: 2013-11-09

Wyświetleń: 1515

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Technologia 4K to ultra hd, następca full hd. Ultra hd to wyższa rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, full hd to połowa tego – 1920 x 1080.  Oto dlaczego nie warto kupować odbiornika w tej technologii:

-wpaja się nam poprzez reklamy, że 4K jest super nowością, a nawet na wschodzie można już kupić 8K

-efekty są widoczne na telewizorach od 55-60 cali, na mniejszych przekątnych obraz 4K nas nie zauroczy

-na polskie warunki mieszkaniowe te telewizory są po prostu za wielkie

-duże zużycie energii

-nie wiadomo, kiedy i czy wogóle będzie w najbliższych latach nadawany sygnał w standardzie 4K

-obraz hd i full hd będzie po prostu rozciągnięty i brzydki na tak dużych przekątnych

-zbyt wysoka cena jak na Polską rzeczywistość

-Xbox i potężniejsze Playstation 4 oferuje tylko full hd, nie obsługują 4K

-teraz kosztują tyle, co za samochód, a za 5 lat będą przestarzałe i na wyprzedażach "nie dla idiotów" za tysiąc pięćset złotych

Ultra hd weszło na polski rynek, gdyż w ubiegłym roku po raz pierwszy od dziesięciu lat sprzedaż telewizorów drastycznie spadła, więc trzeba było wystartować z nowością, która wcześniej w laboratoriach wielkich firm była ukrywana. Udało mi się wybić Ci z głowy kupno tego telewizora? Jeśli nie, to przeczytaj ten tekst jeszcze raz. Lepiej zainwestować w dobre płótno i projektor Full HD, a do tego dobry zestaw głośników w systemie 5.1 lub 7.1 jak ktoś ma dużą przestrzeń. Drugą alternatywą może być telewizor z ambilightem. Tutaj pionierem jest Philips. Produkuje  znakomity sprzęt – dźwięk, obraz, smart TV wszystko działa idealnie. Internet chodzi szybko, nie ma się do czego przyczepić. Ambilight to to swoista próba powiększenia ekranu i zwiększenia doznań wizualnych poprzez rzucanie na ścianę światła z diod znajdujących się z tyłu obudowy.

Wracając do 4K, nie dajcie się omamić spamerom wychwalającym tę technologię pod niebiosa! Oni piszą te artykuły i pochlebne recenzje na zlecenie sklepów i producentów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena