Trudno jest uchwycić kobiecy styl. Można podejrzewać, że mają z tym niemałe problemy nawet najwięksi projektanci mody, którzy przed pokazem nowej kolekcji przeżywają niepowtarzalny stres, większy niż ten, który mógłby im towarzyszyć przed testem na polskie prawo jazdy.

Data dodania: 2013-09-05

Wyświetleń: 1790

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kobiety w stylu hip-hop

Można wiele podejrzewać, ale jedno jest pewne: że kobiecy styl jest nieprzewidywalny jak słoń, którego ktoś wypuścił na zatłoczoną ulicę Los Angeles. Nie da się zamknąć tego stylu w określone, ciasne ramy. Można powiedzieć – i dobrze, bo to daje dużo możliwości, szersze horyzonty i wiele ciekawych spojrzeń na modę.

 

To tyle tytułem wstępu, bo przecież miała być mowa o kobietach w stylu hip-hop. I tak naprawdę od początku jest o nich właśnie mowa, ponieważ taki właśnie styl jest jednym z przejawów tak horyzontalnych poglądów na świat mody, na to, na co można sobie pozwolić. Nie ma to tamto, dziś można sobie pozwolić praktycznie na wszystko i kobiety o tym doskonale wiedzą. Dlatego też, coraz śmielej i coraz otwarciej noszą się coraz bardziej szeroko – w stylu hip-hop.

 

Hip-hop jest tak naprawdę jednym z fenomenów dzisiejszego społeczeństwa, przynajmniej jeśli mówimy o naszym kraju. W pewnym sensie nakładania do buntu i manifestuje społeczne stanowisko, tak jak w czasach nieco wcześniejszych robił to na przykład punk czy rock. Hip-hop jest w modzie i ubieranie się w stylu hip-hop jest w modzie.

 

Przez wiele lat tak ubierali się jednak tylko panowie, niejako taki styl był wyłącznie dla nich zarezerwowany, a kobiety raczej obawiały się tak nosić. Ale się przełamały. To również znaczące dla samej kultury ulicznej, ponieważ ta moda poszła wówczas zdecydowanie do przodu. W profesjonalnych kręgach nazywana street fashion, dziś nie znaczy to samo, co jeszcze na początku nowego stulecia.

 

Kobiety w stylu hip-hop nie muszą być koniecznie ubrane w za duże ciuchy po wujku Staszku z Ameryki i starszym bracie, ponieważ ten styl tak naprawdę coraz bardziej dostosowuje się do nich i coraz bardziej jest i hip-hopowy, i pełny seksapilu, a to bez wątpienia jest jak najbardziej fajne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena