Póki istnieje budownictwo, potrzebni będą również fachowcy od przeprowadzania remontów. Jeśli jednak mamy odrobinę samozaparcia i gen majsterkowicza, możemy samodzielnie przeprowadzić niewielkie remonty swojego mieszkania lub domu.

Data dodania: 2013-07-16

Wyświetleń: 2211

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Samodzielne przeprowadzenie remontu

Profesjonalna firma budowlana w swoich usługach oferuje zarówno precyzyjne roboty, jak i usługi ogólnobudowlane, lecz często praca, jaką wykonuje, jest bardzo kosztochłonna, z kolei zatrudnienie tanich, nikomu nie znanych "fachowców" niekiedy kończy się małą katastrofą.

Przygotowując się do remontu, zawsze najpierw określamy cel końcowy, jaki chcemy osiągnąć, oraz budżet, w jakim chcemy się zmieścić. Należy również zachować pewne rezerwy na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Kupując materiały budowlane, zawsze o radę prośmy osoby doświadczone, znające technologię lub sposób zachowywania się poszczególnych substancji. Pełną garścią czerpmy z wiedzy pracowników sklepów budowlanych i nie bójmy się zadawać pytań.

narzędzia
Po przetransportowaniu niezbędnych do remontu rzeczy, należy odpowiednio zabezpieczyć siebie i teren. Priorytetem w każdym działaniu remontowym jest dokładne, szczelne przykrycie mebli i wyniesienie niepotrzebnych akcesoriów. Taśma malarska doskonale nada się do zabezpieczenia kontaktów, włączników, framug drzwi i okien.

Powierzchnię przed malowaniem, tynkowaniem lub nakładaniem kleju trzeba zagruntować, by stanowiła stabilne podłoże pod kolejne warstwy. Przygotowując do użycia materiały budowlane, zawsze trzeba zapoznać i stosować się do instrukcji. W przeciwnym razie możemy narazić się na niepotrzebne koszty lub w najgorszym przypadku na zepsucie powierzchni lub partii materiału.

malowanie
Przeprowadzając remont przy użyciu mas szpachlowych, gipsów, klejów, tynków lub farb, trzeba zachować szczególną ostrożność przy nakładaniu. Nadmiar lub zbyt mała ich ilość może w sposób niewystarczający pokryć podłoże, co może spowodować odpadanie, pękanie płytek, odpadanie tapety lub niedokładne pokrycie kolorem.

Kończąc pracę, nie należy od razu unosić się euforią i otwierać szampana. Najpierw trzeba umyć narzędzia i wyrzucić resztki niezużytych materiałów. Pojemniki, pędzle i szpachle są przecież wielorazowego użytku i mogą służyć wiernie jeszcze podczas niejednego remontu.

Remont nie musi być tylko przykrą koniecznością. Jeśli podejdzie się do niego z odpowiednim nastawieniem, może być świetną zabawą, a poczucie dumy z samego siebie po ukończeniu pracy jest bezcenne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena