Całe szczęście ich oferta w Polsce jest bardzo szeroka. Co równie ważne, zalet prywatnych placówek jest bardzo wiele. Przede wszystkim kadra nauczycielek jest odpowiednio wykwalifikowana, co zapewnia wysoki poziom nauczania. W dodatku program edukacyjny bywa znacznie szerszy niż w standardowych placówkach należących do państwa.
Prywatne przedszkola, coraz częściej oferują bowiem naukę języków obcych. Oczywiście w dużym stopniu odbywa się ona w formie zabawy, ale jest to w pełni celowy zabieg, gdyż wówczas nowe umiejętności językowe i zwroty są przez dzieci najlepiej przyswajane. Różne zajęcia dodatkowe, takie, jak choćby rytmika czy plastyka, to również kwestia, która przemawia za zdecydowaniem się na posłanie pociechy do prywatnego przedszkola. Państwowe placówki rzadko decydują się na podobne zajęcia, ponieważ brakuje im na to środków finansowych, jak i wykwalifikowanej kadry.
Ponadto nowoczesne placówki przedszkolne oferują możliwość podglądania dzieci przez specjalne kamerki, dlatego rodzic nawet będąc w pracy może swobodnie sprawdzić, co dzieje się z jego dzieckiem, czy jest zadowolone, czy dobrze się bawi, jak pracują opiekunki itp. Zaplecze nieruchomościowe takich przedszkoli również nie pozostawia niczego do życzenia. Obiekty są ogrodzone, a place zabaw wyposażone tylko w bezpieczne rozwiązania.
Czy zatem przedszkola prywatne mają jakieś wady? Można do nich zaliczyć wyższy koszt w stosunku do publicznych placówek. Wiadomo jednakże, za co płacimy. Warto też pamiętać o tym, jak istotna jest edukacja przedszkolna. Jeśli dziecko dobrze wykorzysta ten czas, na pewno będzie mogło osiągnąć znacznie więcej w przyszłości. To właśnie w tym wieku dziecko rozwija bowiem umiejętnościu uczenia się.