Każdy z nas czasami czuje, że jest na życiowym zakręcie. Czujemy się smutni, ale nie umiemy podjąć ważnych decyzji. Wtedy wróżby kabały staną się dla nas cudownym rozwiązaniem ! Traumatyczne uczucia, przeżycia oraz niewyjaśniona złość mogą niszczyć nasze życie.

Data dodania: 2013-07-06

Wyświetleń: 1860

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 

Symbole kabały i wpływ gematrii

Kabała przetrwała na szczęście do dzisiejszych czasów. Różne symbole kabały mogą wpływać na nasze życie. Jednym z najważniejszych jest Drzewo Życia, czyli biblijne Drzewo poznania Dobra i Zła. Ponadto złe moce i uroki ma odganiać czerwona nitka. Niektóre wróżby kabały są mało znane. Rzadko kto pamięta obecnie o gematrii, czyli systemie numerologii kabalistyczne. System ten opiera się na alfabecie hebrajskim. Jej celem jest przeliczanie pojęć i terminów w języku hebrajskim. Jak widzimy wielką rolę odgrywają same symbole kabały, jak i numerologia kabalistyczna. Nawet obecnie liczby magiczne kabały są znane i wykorzystywane jako te, których suma dzielników, oprócz jej samej, daje daną liczbę.

Gematria – liczby i wróżby kabały

Warto wiedzieć, że źródła gematrii to zapiski w języku hebrajskim, z XI wieku. Na pewno wróżby kabały oraz sam język hebrajski wywodzą się z semickich systemów pisma. W gematrii najważniejsza jest liczba 26, czyli liczba Boga. Ponadto nie zapominajmy, że 26 ma ważny status w kabalistycznej i żydowskiej numerologii. Na pewno symbole kabały są znane dużej części osób. nie umiemy tylko poprawnie ich interpretować. Jednak jeśli chcemy zajmować się gematrią, to musimy poznać alfabet hebrajski oraz zapis cyfr, które odpowiadają literom. Wtedy wróżby kabały wydadzą nam się bardziej przystępne oraz zrozumiałe.

Symbole kabały – rodzaje gematrii

Gemaria to numerologia, ale część osób traktuje ją jako symbole kabały. Istotne jest to, abyśmy wierzyli w jej sens i starali się zrozumieć, że liczby mają wielką moc. Możemy stosować kilka form gematrii. Najbardziej powszechna jest gematria Objawiona, która polega na przekształcaniu słów na liczby. Następnie porównywane są zależności między słowami. Kolejne symbole kabały mają wiele wspólnego z gematrią mistyczną, która jest systemem rozpoznawania związków między literami alfabetu Żydów a sefirami. Na podstawie tej mistycznej numerologii można ustalić jakość wibracji naszych doradców duchowych oraz wartość idei, płynących z tego, co wróżby kabały nam przekazują.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena