Trawnik to bardzo dobra forma zagospodarowania terenu. Jest on bardzo elegancki i klasyczny, dopasować można go do każdej formy zagospodarowania przestrzeni dokoła domu. Ładnie skoszony trawnik to bardzo miły widok dla oka. Kiedy jest zadbany, wygląda bardzo estetycznie.

Data dodania: 2013-06-20

Wyświetleń: 1695

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje bardzo wiele możliwości wykonania i dbania o trawnik. Kiedy chcemy, aby trawa na naszym trawniku rosła w miarę równo i wyglądała bardzo estetycznie musimy zainwestować w trawniki rolowane. Są to rolki trawy, które można dowolnie układać na danej powierzchni. Po ich rozłożeniu można je przyciąć tak, aby nie było widać złączeń między nimi. Już po tygodniu trawa zaczyna rosnąć i nie widać w ogóle, że była to trawa naniesiona w formie rolek. Trawnik rozwijany to bardzo szybka i estetyczna forma wykonania trawnika. Dzięki takiemu sposobowi, trawnik przed domem jest bardziej atrakcyjny. Trawa jaką nakładamy na trawnik jest bardziej wytrzymała od tej, którą mielibyśmy zasiać z nasion. Dzięki temu trawa nie ulega zniszczeniu przez deszcz czy śnieg, jest bardziej odporna na działanie szkodników i tym podobnych insektów.

Nasze podwórko dzięki trawnikowi zyskuje swoistego uroku. Na trawniku dzieci mogą spokojnie bawić się bez obaw, że doznają jakiegoś urazu. Trawnik może służyć im za boisko do grania w piłkę nożną, jak i miejsce do zabawy na kocu. Produkcja trawników nie jest taka łatwa, jakby się wydawało. Przede wszystkim odbywa się w specjalnych warunkach. Teren do produkcji trawnika w rolkach jest specjalnie do tego przygotowany, trawa natomiast pochodzi ze specjalnie wyselekcjonowanych nasion. Kiedy już lekko podrośnie, jest wycinana razem z powierzchnią ziemi i zwijana w rolki. Tak spakowany trawnik jest przygotowywany do sprzedaży. Tego typu rolki są dostępne w różnego rodzaju składach i marketach budowlanych. Warto w nie inwestować, ponieważ są one wygodne i wyglądają bardzo efektownie. Są przy tym niedrogie i bardzo łatwe w ułożeniu oraz w utrzymaniu. Każdy sam może wykonać swój trawnik przed domem samemu, bez konieczności zatrudniania wykwalifikowanych fachowców, których praca jest dość kosztowna dla naszego portfela. Utrzymanie trawnika w czystości i ładnym stanie są bardzo proste. Wystarczy tylko co jakiś czas wygrabić zanieczyszczenia grabkami oraz co najmniej raz na dwa tygodnie skosić kosiarką. Regularne czyszczenie trawnika, jak i jego koszenie jest kluczem do tego, aby wyglądał on bardzo dobrze i estetycznie. Dzięki trawnikowi, całe nasze podwórko będzie wyglądało bardzo ładnie i przyjemnie.

Licencja: Creative Commons