Czy trawa u sąsiada zawsze jest bardziej zielona? Niekoniecznie - trzeba jedynie cieszyć się z tego, co się ma lub… zlecić zakładanie trawnika firmie ogrodniczej. A oto 5 powodów, dla których warto powierzyć swój ogród profesjonalistom.

Data dodania: 2024-03-31

Wyświetleń: 133

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

5 powodów, dla których zakładanie trawnika warto zlecić profesjonalistom

Powód 1 - Firma ogrodnicza zadba o odpowiednie przygotowanie terenu

Zanim będzie można wysiać trawę lub rozłożyć rolki z soczystą murawą, trzeba odpowiednio przygotować teren. Pominięcie tego etapu lub wykonanie go po macoszemu może przyczynić się do szeregu problemów, m.in. przerastania chwastów, występowania chorób powodujących nieestetyczny wygląd trawnika, powstania dołów i górek utrudniających koszenie. Zakładanie trawnika przez firmę ogrodniczą będzie zatem doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które nie wiedzą, jak prawidłowo przygotować teren lub nie mają na to czasu.

Czynności wykonywane w ramach przygotowania podłoża:

  • oczyszczenie terenu z kamieni, śmieci, chwastów, etc.;
  • rozłożenie instalacji (nawadniającej, elektrycznej);
  • przekopanie ziemi,
  • poprawienie jakości ziemi (nawożenie, spulchnienie, zmiana odczynu pH);
  • wyrównanie terenu;
  • wykonanie obrzeży.

Powód 2 - Ekipa ogrodników zaoszczędzi Twój cenny czas

Ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania podłoża zakładanie trawnika nie jest zajęciem na jedną czy dwie godziny. Osoby, które zajmują się ogrodem samodzielnie, zwykle robią to podczas urlopu lub po godzinach pracy. W efekcie cały proces zakładania trawnika zajmuje wiele dni, zwłaszcza gdy teren jest duży lub ma zróżnicowane ukształtowanie, a pogoda nie sprzyja pracy w ogrodzie. Właśnie dlatego wiele osób woli zlecić to zadanie profesjonalnej ekipie. Można w ten sposób zaoszczędzić mnóstwo wolnego czasu i cieszyć się upragnionym zielonym dywanem znacznie szybciej.

Powód 3 - Profesjonalne zakładanie trawnika to gwarancja jakości

Trawnik rozkopany przez krety? Usychająca i kiepsko rosnąca trawa, która nie wygląda jak na reklamie? Duże ubytki pomiędzy pasami zieleni? Czasami błędy w zakładaniu trawnika widoczne są od razu, innym razem niepożądane efekty samodzielnej pracy ujawniają się dopiero po czasie. Wystarczy jednak zlecić to zadanie doświadczonej firmie ogrodniczej, aby cieszyć się trwałą i soczystą zielenią wokół domu. Profesjonalny ogrodnik wie, jak zapobiegać typowym problemom z trawnikiem, a do tego korzysta z najlepszych mieszanek nasion i współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami trawy z rolki.

Powód 4 - Dobry ogrodnik zrobi wszystko na czas

Zakładanie trawnika wymaga wyczucia czasu. Jeżeli trawa zostanie wysiana zbyt wczesną wiosną lub późną jesienią, wówczas przymrozki mogą doprowadzić do zniszczenia delikatnych młodych źdźbeł. Ponadto pogoda powinna być ciepła i bezwietrzna, a gleba wilgotna. Trawa z rolki jest bardziej odporna na niskie temperatury (dlatego taki trawnik można wykonać choćby w listopadzie), jednak źle znosi upały. Trawnik z rolki trzeba układać sprawnie i niezwłocznie po dostarczeniu trawy, żeby nie doszło do przesuszenia (i tym samym zniszczenia) murawy. Warto zatem zwrócić się do profesjonalnej ekipy ogrodniczej, która rozłoży trawę szybko i w optymalnym okresie. Dotyczy to szczególnie tych osób, które mają duży teren do zagospodarowania, a nie mogą liczyć na pomocników.

Powód 5 - Firma ogrodnicza zapewnia kompleksowe usługi

Dobra ekipa ogrodnicza zajmie się wszystkim od A do Z - począwszy od przygotowania terenu, przez dostarczenie wysokiej jakości trawy (nasion lub rolek) i wykonanie trawnika, aż po dodatkowe usługi. Firma może też udzielić fachowych porad, jak dbać o trawę w najbliższych dniach i w dalszej przyszłości, a także jak przeciwdziałać problemom (np. przesuszeniu trawy). Zlecając założenie trawnika ekipie, nie trzeba również kupować czy wypożyczać sprzętu, który usprawni prace ogrodowe i zapewni efekt perfekcyjnego zielonego dywanu. Ponadto firma ogrodnicza może zaproponować usługi pielęgnacyjne, takie jak np. nawożenie, koszenie, wertykulację czy wałowanie trawnika.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena