Co trzeci lub nawet co drugi mężczyzna ma kłopot z przedwczesnym wytryskiem. A teraz pytanie zasadniczej wagi - skąd się bierze problem i czy Ty masz go... czy tylko za mocno o tym myślisz?

Data dodania: 2008-04-04

Wyświetleń: 5423

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zaburzenie wytrysku tego typu może pojawić się pierwotnie – czyli może mieć miejsce już od momentu inicjacji seksualnej (rozpoczęcia przez Ciebie życia seksualnego) ale może zostać nabyty wtórnie, np. wskutek zachowań masturbacyjnych ... wiadomo przecież, onanizując się dążysz do najszybszego rozładowania napięcia i w ten sposób wytwarzasz u siebie fizjologiczny mechanizm wytrysku. Teraz pomimo tego, że chciałbyś aby było inaczej – nie jesteś w stanie nad tym zapanować – bo Twój organizm zapamiętał właśnie ten wzorzec i robi to czego go nauczyłeś. Taki negatywny trening. Wszystko zatem leży w Twojej psychice ... i musisz wiedzieć, że podłoże psychogenne tego problemu, ma 90% tych, którzy mają z tym problem a wiec w 9 na 10 panów.

Przedwczesny wytrysk jeśli jest skutkiem długotrwałej abstynencji seksualnej, lub też bardzo dużego napięcia seksualnego ... nie jest problemem, bo jest to zupełnie normalne pod względem fizjologicznym. Problem może również pojawić się po okresie udanego współżycia seksualnego. Występować może czasem incydentalnie – kiedy to przeważa udane współżycie seksualne; może też być wywołane konkretną sytuacją (sytuacyjne). Jeśli pojawia się we wszystkich kontaktach seksualnych określane jest jako zaburzenie uogólnione.

Pewnie interesuje Cię jak rozpoznać je u siebie? To czy występuje on u Ciebie wskazują następujące sytuacje:

- Wytrysk pojawia się wbrew woli mężczyzny, wcześniej niż tego pragniesz.
- Nie jesteś w stanie kontrolować odruchu wytrysku.
- Wytrysk pojawia się przed stosunkiem.
- Wytrysk pojawia się w trakcie wprowadzania członka do pochwy.
- Wytrysk pojawia się po krótkim czasie trwania stosunku (najczęściej już po kilku, kilkunastu ruchach frykcyjnych).

W zależności od fazy kontaktu seksualnego w którym nastąpił niepożądany wytrysk można również wyróżnić :

- Wytrysk zbyt przedwczesny (jeszcze przed grą miłosną)
- Wytrysk przedwczesny (na początku gry miłosnej, przed stosunkiem)
- Wytrysk zbyt wczesny (w momencie immisji członka do pochwy, po kilku, kilkunastu ruchach)

Jeśli kłopot u Ciebie występuje tylko czasem (incydentalnie) np. w przypadku podjęcia współżycia z nową partnerką... nie ma powodów do zmartwień. Przemijającą przyczyną przedwczesnej ejakulacji (wytrysku) mogą być bowiem zbyt rzadkie kontakty seksualne lub zaburzenia w czasie kontaktu po dłuższej przerwie w życiu seksualnym.
Przemijającą oznacza, że po ustabilizowaniu się życia intymnego problem samoistnie zniknie. Nie sugeruj się również przedwczesnym wytryskiem w sytuacji braku intymnych warunków do współżycia seksualnego.

Wytrysk przedwczesny ma miejsce wtedy, gdy uniemożliwia osiągnięcie satysfakcji przed obojga partnerów... Pamiętaj jednak, że możesz rozpoznawać u siebie błędnie wytrysk przedwczesny, kiedy Twoje partnerka nie jest zdolna do osiągania orgazmu w czasie stosunku płciowego tzw. orgazmu pochwowego, możliwe bowiem, że jest ona zupełnie niezdolna do takiego przeżywania rozkoszy. Warto także wiedzieć, że mogą się również zdarzać sytuacje, w których u kobiety występuje nadmiernie wydłużona reaktywność seksualna oznaczająca bardzo długi okres niezbędny do osiągnięcia orgazmu.

I jakbyś się nie starał – w tych przypadkach – wytrysk będziesz miał za wcześnie.

pobierz fragment eBooka: Już nie będę taki szybki
Licencja: Creative Commons
5 Ocena