Nie raz pewnie widzieliście w filmach spotkanie grona przyjaciółek w domu jednej z nich na nocne pogaduchy i zabawy. Tak, to właśnie piżama party. Jeśli chcecie zorganizować taką imprezę dla swoich pociech, przeczytajcie artykuł i zabierajcie się do przygotowań! Przekonacie się, że to wcale nie jest takie trudne. ;)

Data dodania: 2013-03-08

Wyświetleń: 2829

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zabawa zacząć można około godziny 17-18. Najlepiej, by zorganizować ją z soboty na niedzielę - zmęczone po nocnych harcach dzieciaki będą mogły jeszcze wypocząć przed tygodniem spędzonym w szkole. 

Piżama party można zorganizować w pokoju dziecka (lub jeśli jest taka możliwość - w salonie - dzieciaki będą miały więcej miejsca). Latem, przy ładnej pogodzie, piżama party pod namiotem również będzie nie lada przeżyciem. Tak naprawdę, żeby zorganizować piżama party nie ma żadnych ograniczeń wiekowych - spotkanie jest ogólnodostępne zarówno dla małych dziewczynek czy chłopców, nastolatek, jak i dorosłych kobiet (panowie raczej będą stronić od piżamowych spotkań ;)).

W przygotowania warto włączyć uczestników zabawy. W przypadku starszych uczestników, można zrobić "zrzutę" na przekąski i napoje. Jeśli organizujesz kinder piżama party, przygotuj lekkie przekąski, ciasteczka, soki owocowe. Zimowe piżama party miło zakończyć kubkiem gorącego kakao z bitą śmietaną i czekoladowymi wiórkami. Jeśli chcesz oszczędzić czas i nie myć godzinami naczyń po zabawie, skuś się na jednorazowe talerzyki i kubki papierowe. Przydadzą się także kolorowe serwetki. Dużą zaletą takich nakryć stołu są oryginalne, bajkowe i kolorowe wzory! Dla dzieci możesz wybrać bajkowe postaci, starszym spodobają się żywe, jednobarwne zestawy.

Koniecznie trzeba zadbać także o odpowiednią atmosferę. Dekoracje są jak najbardziej na miejscu! Balony, serpentyny, konfetti, a nawet lampiony sprawią, że każde wnętrze nabierze niepowtarzalnego klimatu. Fajnym pomysłem będzie wypuszczenie w nocne niebo lampionów marzeń. Zwyczaj wypuszczania w górę świecących ogników przyszedł do nas z Azji. Fajnie, by każdy uczestnik zabawy otrzymał własny lampion - dzięki temu będzie można na każdym z nich napisać życzenie. Podobno ulatujące do nieba marzenia zawsze się spełniają...

Co jest nieodłącznym elementem piżama party? Oczywiście łóżko! Chociaż dla chcącego nic trudnego, zazwyczaj ciężko jest pomieścić się kilku osobom w dwu- lub jednoosobowym łóżku. Dlatego warto przygotować materace, koce, karimaty i śpiwory. Rozłożone na środku pokoju stworzą jedno wielkie łoże, a plotkom, śmiechom i strasznym historiom opowiadanym sobie wzajemnie na pewno nie będzie końca.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena