Malowniczy archipelag Madery zachwyca krajobrazem i klimatem. Największa wyspa nazywana jest ogrodem Boga, ale na mniejszych krajobraz jest iście diabelski.

Data dodania: 2013-02-19

Wyświetleń: 3313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Archipelag na Oceanie Atlantyckim (u wybrzeży Afryki) odkryli Portugalczycy. Największą wyspę nazwali Ilha Madeira, czyli Wyspa Drewna (lub Zalesiona). Nazwa ta najlepiej oddaje urodę tego skrawka ziemi (pozostałe wyspy np. Porto Santo czy Baixo są wulkaniczne lub pustynne). Leżą od siebie w niewielkiej odległości, Baixo jest rezerwatem przyrody.

Madera to wspaniałe miejsce na przedłużenie lata, dlatego wiele polskich biur podróży oferuje właśnie wyjazdy Last Minute. O tej porze roku temperatura jest idealna, natomiast zimą nie spada poniżej 17 stopni C. Czego więcej chcieć od życia? Panuje tu wieczna wiosna. Wyspę porasta roślinność podzwrotnikowa. Lasy wawrzynowe zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turystów zachwycają wszechobecne kolorowe kwiaty, zielone pnącza, dech w piersiach zapierają urwiska i malownicze wodospady.

Ale Maderę rozsławiły przede wszystkim winorośle. Produkowany z nich trunek otrzymał nazwę, a jakże, Madera (za jego kieliszek jeden z szekspirowskich bohaterów gotów był oddać duszę diabłu). Innych maderskich trunków można spróbować podczas nocnego życia na wyspie. Spędzając wakacje na Maderze warto poznać tutejszą kuchnię, która opiera się na rybach, często bardzo egzotycznych.

Madera jest rajem dla amatorów aktywnego wypoczynku. Wzdłuż lewad (kanałów nawadniających) przygotowano trasy do wędrówek. Miłośnicy sportów wodnych mogą żeglować, nurkować, łowić ryby i uprawiać surfing. Wyspę można zwiedzić również na rowerze, choć trzeba mieć niezłą kondycję, bowiem wyspa jest dość górzysta. Najwyższy szczyt Pico Ruivo ma 1862 metrów n.p.m. Trzecim najwyższym szczytem Madery jest Pico Arieiro o wysokości 1818 metrów n.p.m. Przy dobrej pogodzie widać z niego sąsiednie wyspy. Wyspę można również zwiedzać wypożyczonym samochodem.

Oferta biur podróży jeszcze na ten rok z przelotem z portu lotniczego w Warszawie lub Krakowie, na okres 7 dni, przy standardzie all inclusive rozpoczyna się od kwoty 1599 złotych od osoby. Im bliżej świąt Bożego Narodzenia ceny są wyższe. Na wyspie jest wiele hoteli, dlatego warto wybrać taki, które już z okna pokoju zapewnia widok na morze.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena